Civilisté ve válce

Praha 1, Malé náměstí 11

21.10.2016 23.10.2016

120 – 145

Koupit vstupenku

Další vstupenky

Civilisté ve válce

Tématem této mezinárodní konference je situace civilního obyvatelstva postiženého válkami a ozbrojenými konflikty našeho věku. Klademe si za cíl prozkoumat, jakým způsobem tato hrozivá realita poznamenává každodenní životy lidí, ale i její dopady na duševní zdraví profesionálů a dobrovolníků, kteří se těmto lidem snaží pomáhat.

Války na Ukrajině, v Africe či na Středním Východě, teroristické útoky v řadě zemí, následky občanské války na Balkáně - to všechno vrhá stín na optimismus provázející rozpady starých totalitních režimů a na naději sociálního rozkvětu v těchto oblastech.

Tváří v tvář utrpení uprchlíků, imigrantů, přeživších a nespočetných dalších obětí násilí působených druhými lidmi se – jakožto psychoterapeuti, psychoanalytici, skupinoví analytici i zástupci dalších profesí pečujících o duševní zdraví - často cítíme nejistí a zranitelní: bolestně si uvědomujeme své vlastní omezené možnosti při poskytování potřebné emocionální podpory.

Cílem této mezinárodní konference je vytvořit prostor pro sdílení lidských i profesních zkušeností vycházejících z této válečné reality. To umožňuje lépe zpracovat vzniklé emoce, navzájem se povzbudit a posílit v náročné práci a sdílenou zkušenost přetavit ve společný zdroj poznání a inspirace.

Mezinárodní konference rovněž dává příležitost zformulovat tyto zkušenosti v psychologických, psychoanalytických či skupinově-analytických termínech, a vytvořit tak nezbytný předpoklad pro odbornou diskusi.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.