Prezentace Tomáše Dvořáka ve Studovně

TOMÁŠ DVOŘÁK VE STUDOVNĚ Infrastruktury současného vědění Moderní a současné společnosti jsou plně závislé na formě vědění, již nedokáže obsáhnout, pochopit ani vyhodnotit jednotlivá lidská mysl: je věděním rozptýleným, rozšířeným a distribuovaným, utvářeným za pomoci sofistikované technické výbavy a experimentálních uspořádání, komplexních byrokratických procedur, sociálních a politických hierarchií, norem a nařízení.

Jak vidí, slyší, myslí a rozhodují se instituce, korporace, státy, robustní sociotechnické systémy? Jakými technikami a protokoly vytvářejí vědění a moc, jimiž disponují? Lze zviditelnit pohyby a gesta jejich neviditelných rukou? Přednáška není věnována přímému výkladu či komentáři k výstavě, nýbrž ve stručnosti představí historický vývoj technik uspořádávání informací (seznam, kartotéka, řídící středisko), jež hrají v díle Taryn Simon významnou roli.

TOMÁŠ DVOŘÁK je vědeckým pracovníkem Filosofického ústavu AV ČR a pedagogem Katedry fotografie FAMU v Praze. Prezentace je při předložení platné vstupenky na výstavu ZDARMA!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.