Prezentace Tomáše Dvořáka ve Studovně

Prezentace Tomáše Dvořáka ve Studovně

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 2.6.2016

2červen čtvrtek 18:00

Žánr: ostatní akcepřednáškyzdarma


TOMÁŠ DVOŘÁK VE STUDOVNĚ Infrastruktury současného vědění Moderní a současné společnosti jsou plně závislé na formě vědění, již nedokáže obsáhnout, pochopit ani vyhodnotit jednotlivá lidská mysl: je věděním rozptýleným, rozšířeným a distribuovaným, utvářeným za pomoci sofistikované technické výbavy a experimentálních uspořádání, komplexních byrokratických procedur, sociálních a politických hierarchií, norem a nařízení.

Jak vidí, slyší, myslí a rozhodují se instituce, korporace, státy, robustní sociotechnické systémy? Jakými technikami a protokoly vytvářejí vědění a moc, jimiž disponují? Lze zviditelnit pohyby a gesta jejich neviditelných rukou? Přednáška není věnována přímému výkladu či komentáři k výstavě, nýbrž ve stručnosti představí historický vývoj technik uspořádávání informací (seznam, kartotéka, řídící středisko), jež hrají v díle Taryn Simon významnou roli.

TOMÁŠ DVOŘÁK je vědeckým pracovníkem Filosofického ústavu AV ČR a pedagogem Katedry fotografie FAMU v Praze. Prezentace je při předložení platné vstupenky na výstavu ZDARMA!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Prezentace Tomáše...

Florentina Boat Praha 1 (94 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Exclusive Praha 1 (308 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (510 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (526 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (945 m)