La Dame Blanche

La Dame Blanche

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 36

Termín: 28.5.2016
Vstupné:

266

28květen sobota 19:00

Žánr: koncertyHip hopLatino

Umělci: La Dame Blanche


Kubánská rapperka, zpěvačka a flétnistka Yaite Ramos vystupující pod pseudonymem La Dame Blanche poprvé zavítá do České republiky, aby představila společně se svou kapelou ještě horké debutové album „2“, které vyjde 16. května.

Tato všestranná umělkyně je dcerou Jesus „Aguaje“ Ramose, hudebního ředitele slavného Buena Vista Social Club Orchestra, takže se jí dostalo základů tradiční kubánské muziky přímo od zdroje. Sama se pak začala orientovat na modernější podání. Speciálně ji oslovil hip hop, který je však kvůli textům plných sociálních témat trnem oku represivnímu kubánskému režimu, který hip hop odsunul do absolutního undergroundu. Jejím blízkým kamarádem a kolegou se také stal Sergent Garcia, a tak právě Yaite hrála na flétnu i nazpívala drtivou většinu doprovodných vokálů jeho tvorby včetně desky, kterou Garcia nahrál společně s Manu Chao.

Stejně jako oba pánové i La Dame Blanche ve své tvorbě originálně spojuje tradiční latinskoamerickou hudbu s dalšími žánry – v tomto případě hlavně s rapem, reggae, nu-cumbia a dalšími současnými směry taneční urban music. Songy na nové desce vznikly pod dohledem Emiliana Gomeze aka El Hijo de la Cumbia, argentinského producenta proslulého zejména pro jeho originální přístup k mísení tradičního jihoamerického žánru cumbia s moderními prvky.

Studiovou práci měl pod palcem Marc „Babylotion“ Damblé, který je podepsaný pod produkcí nejen Sergenta Garcii, ale i kubánských Orishas, Amadou & Mariam a dalších velkých jmen. Na novince najdete také hned několik prestižních kolaborací: Philippe Cohen-Solal z Gotan Project, Toy Selectah a také sám Flaco Nuñez, bývalý člen oblíbených Orishas.

La Dame Blanche vystoupí poprvé v Česku v sobotu 28. května v rámci světového turné k nové desce. Klub otevře již v 18:30 s lokálními předskokany a samotný koncert La Dame Blanche bude od 20:00.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce La Dame Blanche

Apartments Václavské náměstí Praha 1 (30 metrů)

Capital Apartments Praha 1 (122 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (674 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (707 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (469 m)