Přejít na stránky Ticketpro.cz

UC Berkeley Symphony Orchestra (USA)

Adresa:

Praha 1, Náměstí Republiky 5

Termín: 28.5.2014

28květen čtvrtek 01:00

Žánr: koncerty


Orchestr jedné z nejprestižnějších světových univerzit, UC Berkeley Symphony Orchestra, byl založen již v roce 1923.

Orchestr jedné z nejprestižnějších světových univerzit, UC Berkeley Symphony Orchestra, byl založen již v roce 1923. Po celou dobu své existence poskytuje prostor především vlastním studentům a absolventům, kteří tak mají možnost nastudovat a představit svá nejlepší díla širokému publiku.  Mezi dirigenty, kteří vedli toto prestižní těleso, jsou taková jména jako Modeste Alloo, Albert Elkus, Joaquin Nin-Culmell, Michael Senturia, a Jung Ho-Pak. Od roku 1996 je hudebním ředitelem orchestru David Milnes, který bude dirigovat také jeho pražský koncert. Univerzita pořádá každý rok koncertní soutěže a její vítězové mají čest být vedeni skvělými profesionálními hudebníky.

 

David Milnes, hudební ředitel a dirigent UC Berkeley Symphony Orchestra, studoval hru na klavír, varhany, klarinet, cello a krátce působil jako jazzový klavírista. V té době si zahrál s hudebníky, jako jsou Chuck Mangione, Gene Krupa, Billy Taylor a John Pizzarelli.  Pak se vrátil do sféry vážné hudby a hned po absolutoriu získal prestižní místo asistenta dirigenta u San Francisco Symphony, a dokonce vedl již v roce 1986 prestižní San Francisco Symphony Youth Orchestra na jeho evropském turné. Milnes je známým propagátorem soudobé hudby, v letech 2002-2009 vedl soubor San Francisco Contemporary Music Players, pro který nechal složit a v premiéře pak i představil řadu děl současných autorů z celého světa. Nahrál díla J.A. Lennona, J. Newtona, E.Campionse, J. Lidermana nebo P. Ortize a spolupracoval
s umělci jako Frederica von Stade, Dawn Upshaw, Bill T. Jones, Paul Hillier, James Newton, David Starobin a Chanticleer. Než se začal věnovat práci pro UC Berkeley Orchestra, obohatil svoji kariéru
o místa na školách a institucích SUNY Purchase and Southern Methodist University, Juilliard School, Curtis Institute a San Francisco Conservatory of Music.  

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce UC Berkeley Symphony...

Tyn Yard ResidencePraha (304 metrů)

The Emblem HotelPraha (705 metrů)

ValentinskaPraha (827 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (50 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (537 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (921 m)