Noble–Slavík–Clarvis (UK/CZ)

Noble–Slavík–Clarvis (UK/CZ)

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 24.3.2023 v 19:00 hod. (pátek)
Vstupné:

Na sezení 450 Kč, na stání 250 Kč.

24březen pátek 19:00

Žánr: koncertyjazz Praha


Trio Noble–Slavík–Clarvis představuje českého kontrabasistu Jiřího Slavíka ve spolupráci se dvěma o generaci staršími anglickými muzikanty, kterými jsou pianista Liam Noble a perkusista Paul Clarvis. Společné nahrávky tohoto uznávaného tandemu měly na Slavíka zásadní vliv už od dob, kdy je jako student londýnské Royal Academy of Music poznal. První společné album tohoto tria s názvem Nostalgia je tedy jakýmsi částečným návratem do minulosti – i proto kromě autorské hudby obsahuje i aranžmá skladeb G. Gershwina a Ch. Minguse nebo nečekané cover verze světoznámých písní It’s a Long Way To Tipperary či Škoda lásky.

Trio společně hraje čistě akustickou muziku, která hluboce vychází z jazzové tradice a způsobů hraní z minulosti. Ty se však tvůrčím způsobem transformují tak, aby odpovídaly současné době a zároveň poukazovaly na možný budoucí vývoj tohoto žánru.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce ...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (824 m)