Dave Holland Trio with Kevin Eubanks & Eric Harland

Dave Holland Trio with Kevin Eubanks & Eric Harland

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 8.3.2023
Vstupné:

700 Kč

8březen středa 20:00

Žánr: koncerty


Dave Holland je původem britský jazzový kontrabasista, hudební skladatel a kapelník žijící v USA. Tam se v mládí proslavil především jako spoluhráč fenomenálního trumpetisty Milese Davise, v jehož kapele v roce 1968 nahradil Rona Cartera. S Davisem nahrál i slavná přelomová alba In A Silent Way a Bitches Brew (obě 1969), jimiž trumpetista definoval nový hudební styl jazz-rock, resp. fusion. V sedmdesátých letech Holland hodně spolupracoval s avantgardním saxofonistou Anthonym Braxtonem, tvořil ale i s řadou dalších hudebníků, počínaje Stanem Getzem a konče třeba kytaristou Johnem Abercrombiem.

Zároveň také zahájil vlastní sólovou kariéru. V jejím rámci vydal mnoho alb převážně u velmi respektovaného mnichovského labelu ECM. Během své bohaté padesátileté kariéry se stal Dave Holland legendou světového jazzu! Do Jazz Docku přijíždí tentokrát s triem, ve kterém excelují dva neskuteční hudebníci z elity světového jazzu: kytarista Kevin Eubanks a bubeník Eric Harland!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dave Holland Trio with...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (824 m)