Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu

Adresa:

celá ČR, různá místa

Termín: 24.11.2022 30.11.2022

24lis - 30lis celý den

Žánr: filmfilmový festival projekce francouzský film


25. ročník festivalu se nese v duchu oslav francouzské kinematografie, uvede čtrnáct předpremiérových titulů, představí TOP 10 filmů posledních let, francouzskou klasiku, krátkometrážní filmy a nové filmy z festivalu v Cannes. Od 24. do 30. listopadu festival uvede 54 filmů.

V rámci oslav jubilejního ročníku festival pro diváky připravil uvedení řady exkluzivních předpremiér. Snímek Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo získal hlavní cenu na letošním festivalu animovaného filmu v Annecy a je prvním filmem, ve kterém postava Mikuláše ožívá v originální ilustraci Jeana-Jacquesa Sempého. Nová hračka je remake oblíbeného filmu s Pierrem Richardem, v novém zpracování se v hlavních rolích představí Daniel Auteuil a Jamel Debbouze. Přírodopisný dokument Srdce dubu režisérů Laurenta Charbonniera a Michela Seydouxe přináší dobrodružství obyvatel jednoho stromu. Diváci se mohou těšit také na snímky z hlavní soutěže letošního festivalu v Cannes. Režisérka a herečka Valeria Bruni-Tedeschi ve svém filmu Navždy mladí vzpomíná na bouřlivá osmdesátá léta v herecké škole Patrice Chéreaua Les Amandiers v Nanterre. Belgicko-francouzský koprodukční snímek Blízko režiséra Lukase Dhonta získal Grand Prix letošního festivalu v Cannes. Arnaud Desplechin do svého posledního snímku o sourozenecké nenávisti Bratr a sestra obsadil Marion Cotillard a Melvila Poupauda. V novém snímku Louise Garrela Nevinný, který byl uvedený v Cannes mimo soutěž, hrají hlavní role Roschdy Zem, Anouk Grinberg, Noémie Merlant a Louis Garrel. Filmovou lahůdkou je obnovená premiéra klasika francouzské kinematografie Jacquese Rivetta Célina a Julie si vyjely na lodi.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Kulturní centra v Praze Akce v MČ celá ČR

Podobné akce

9leden pondělí 19:00

Veselé Velikonoce

, Václavské náměstí 43 Film

9prosinec pátek 19:00

11prosinec neděle 18:00

KINO: Čiary

, Vyšehradská 2075/51 Film