Kiko Dinucci

Kiko Dinucci

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 18.11.2021
Vstupné:

Na sezení 350 Kč, na stání 200 Kč.

18listopad čtvrtek 21:00

Žánr: koncertyblues folklor


Kiko Dinucci (Metá Metá) – brazilský folk, ale i punk rock a free jazz na španělskou kytaru. V Praze vystoupí se zpěvačkou Juçarou Marçal!

Kiko Dinucci je brazilský hudebník a skladatel ze São Paula, a také zakládající člen českému publiku známých Metá Metá nebo Passo Torto. Na vystoupení v pražském Jazz Docku se k němu připojí jeho dlouholetá spolupracovnice a zpěvačka Metá Metá Juçara Marçal. Dinucci spolupracoval s mnoha dalšími umělci, například se zpěvačkou Elzou Soares, s Tomem Zé, Jards Macalé a Baco Exu do Blues. Na albu Rastilho se Dinuccimu podařilo vstřebat tvorbu brazilských kytaristů, jako jsou Dorival Caymmi, João Gilberto, Baden Powell, Jorge Ben nebo Gilberto Gil. Na jejich odkaz navázal svou vlastní osobitou vizí až punkovým přístupem. Technicky se zdá být jeho způsob hry na kytaru velmi syrový, ale ve skutečnosti je Dinucciho styl velmi citlivý a posluchačovu představivost přenáší do světa afro-brazilské kultury, do dob otroctví, dotýká se mystiky náboženství kandomble nebo i evangelického křesťanství. Kytara na albu Rastilho převažuje nad vším ostatním: nad texty, vokály i sborovými zpěvy. Je to právě dřevo Dinucciho kytary, které zpívá, udává rytmus a prozkoumává strukturu hudby.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kiko Dinucci

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (824 m)