Prohlídka Paláce kultury – Kongresové centrum Praha

Prohlídka Paláce kultury – Kongresové centrum Praha

Adresa:

Praha 4, 5. května 65

Termín: 7.8.2021 8.8.2021
Vstupné:

Zdarma

7srp - 8srp celý den

Žánr: festivaly


Přijďte se podívat do vybraných salonků, sálů, foyer a obdivovat umělecká díla Kongresového centra Praha. Čekají vás skupinové prohlídky s průvodcem, návštěva běžně nepřístupných míst a výstava k výročí 40 let od založení Pakulu. Ideální na víkendový výlet za kulturou s rodinou! V rámci festivalu Open House Praha máte unikátní příležitost podívat se do míst Kongresového centra Praha, která jsou pro veřejnost uzavřená. V letošním roce palác slaví 40 let od svého otevření veřejnosti, a i proto byste si jeho prohlídku neměli nechat ujít.

K tomuto výročí je navíc připravena výstava od bratrů Cabanů, kterou můžete v paláci zdarma navštívit. Prohlídky probíhají v sobotu 7.8. a v neděli 8.8., vždy od 10 do 18h. Věděli jste, že Kongresové centrum čítá 70 různě velkých sálů, z nichž ten největší patří z hlediska akustiky k jedněm z nejlepších na světě? O "Kongresáku" se zprvu mluvilo jako o Sjezdovém paláci, protože byl určen pro sjezdy komunistické strany. Ve své historii hostil však sjezdy pouze dva. Palác později získal lidovou přezdívku Pakul nebo též Lidojem. Pod jeho slupkou z hliníku a skla se skrývají honosné interiéry s mramorem, žulou a eloxovanými sloupy. Prostor také zdobí dvě stovky uměleckých děl od významných výtvarníků.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 4 Akce v MČ Praha 4

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Prohlídka Paláce...

Union Hotel PraguePraha (431 metrů)

VIPliving HouseboatPraha (751 metrů)

Royal Court HotelPraha (945 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Novoměstská radnice v Praze Novoměstská radnice v Praze Praha 2 (1 850 m)
Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (2.4 km)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (997 m)