Přejít na stránky Ticketpro.cz

Lo Cor de la Plana

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 28.9.2013
Vstupné:

Stání: 250 Kč, Sezení: 300 Kč. Od 1.září 350 Kč a 400 Kč

28září čtvrtek 01:00

Žánr: koncerty


Tamburíny, tleskání, dupot a šest mužských hlasů – to jsou marseillští Lo Cór de la Plana. Concert presented by RACHOT Production

Tamburíny, tleskání, dupot a šest mužských hlasů – to jsou marseillští Lo Cór de la Plana

Lo Cór de la Plana jsou světově unikátní tím, že tradiční hudbu neaktualizují pomocí samplerů či remixů, ale autorským posunem do polyfonie, která je na rozdíl od tradiční korsické polyfonie tvůrčím vynálezem skupiny. 
Šest mužských hlasů písně ze starých zpěvníků posouvá do rapperského tempa a doprovází je frenetickým dupáním, tleskáním a tamburínami.

Vedoucí skupiny Manu Theron žil několik let v Alžírsku a Bulharsku a melodie vyšperkoval exotickými rytmy, které gradují s osudovou nevyhnutelností berberského rituálu z Maroka. Repertoár skupiny je výhradně v oksitánštině, jazyce středověkých trubadurů, jímž se v Marseilli, domovském městě skupiny, mluvilo ještě před 100 lety, témata skladeb ale čerpají i z místního podsvětí. Použitím čistě organických metod bez kláves či syntezátorů jsou Lo Cór de la Plana srovnatelní například s finskými Värttinä.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Lo Cor de la Plana

Žižkovská televizní věžPraha (201 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 603 metrů)