Přejít na stránky Ticketpro.cz

Michal Prokop

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 36

Termín: 30.4.2013

30duben čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyfolkrockpopcountryinstrumentáljazzblues


Prokopovo nové album „Sto roků na cestě“ je zlaté! Zpěvák Michal Prokop oslaví úspěch koncertem 30. dubna v pražském Lucerna Music Baru. Naživo zahraje s kapelou a hosty i nové skladby.

Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop vydal 30. října loňského roku nové album Sto roků na cestě a čtyři měsíce po jejím vydání se může chlubit získáním Zlaté desky. Posluchači na tuto desku museli čekat dlouhých šest let, které uplynuly od vydání Poprvé naposledy. A že čekali nedočkavě, potvrzuje nejen získání Zlaté desky, ale i vyprodaný křest alba, který se konal 19. prosince v pražském divadle Archa. Přesně půl roku po vydání, tedy 30. dubna, se bude konat koncert v Lucerna Music Baru, kde proběhne i symbolická oslava ocenění Zlatá deska, kterou album Sto roků na cestě získalo.

Album Sto roků na cestě se udrželo v prodejní ifpi.cz hitparádě 2 týdny v top 10 nejúspěšnějších a dokonce 11 týdnů v top 50 nejúspěšnějších deskách. Úspěch deska neměla jen u posluchačů, ale také u hudebních kritiků a novinářů, kteří album recenzovali velmi pozitivně. A co na tento úspěch říká pořadatel David Gaydečka? quot;Jsme rádi, že jsme se dohodli s Michalem Prokopem na pořádání koncertu, kterým navazujeme na prosincový křest v Arše. Na vyprodaný koncert se tehdy dost lidí nedostalo. Přinášíme tedy pro pražské publikum druhou příležitost. Michal Prokop vydal album Sto roků na cestě šest let po comebeckovém Poprvé Naposledy a stejně tak vzácné jsou možnosti vyslechnout si jeho koncerty naživo. quot;

Na albu nazvaném Sto roků na cestě najdou posluchači dvanáct skladeb, jejichž autory jsou samotný zpěvák, dále Petr Skoumal a Jan Hrubý. Texty obstaral Pavel Šrut a Jan Lacina. Lidem se tak dostala do ruky nahrávka, která je tradičně opět velmi pestrá. „Chvíli rockově bluesová, chvíli trochu najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím,“ říká Michal Prokop. Michala Prokopa na desce doprovází kapela, se kterou hraje několik posledních let neboli současný Framus Five: Pavel Razím na bicí, Zdeněk Wimpy Tichota na baskytaru, Jan Kolář na klávesy, Jirka Šíma na saxofony, Roman Bobick Kubát na trubku a dvě instrumentální hvězdy – kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý. „Na klávesy si přišel zahrát také Petr Skoumal, na hammondky Jan Kořínek a na sbory jsme si pozvali vokalistky Báru Vaculíkovou a Léňu Yellow,“ doplňuje Michal Prokop.

#160;

Sto roků na cestě

Michal Prokop a Framus Five (MP FF)

Michal Prokop – sólo zpěv, harmonika, akustická kytara, klávesy, sbory, producent

Luboš Andršt – kytary, Jan Hrubý – housle, Jan Kolář – klávesy, Jiří Šíma – saxofony, Roman Bobick Kubát – trubka, Zdeněk Wimpy Tichota – baskytary, Pavel Razím – bicí nástroje

a hosté:

Petr Skoumal - klávesy, Jan Kořínek - varhany, Bára Vaculíková - sbory, Léňa Yellow - sbory

Tracklist:

Zatmění – Michal Prokop/ Jan Lacina (MP FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)

Silueta – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)

Někdy a někde – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP FF)

Kartáček na zuby – Petr Skoumal/ Pavel Šrut (MP FF, Petr Skoumal)

Obyčejnej chlápek – Jan Hrubý/ Pavel Šrut (MP FF)

Kuplířka Lukrécie – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP FF)

Šeherezáda – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)

Zítra to roztočíme - Jan Hrubý/ Jan Lacina (MP FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)

Stodolní – Petr Skoumal/ Pavel Šrut (MP FF, Petr Skoumal)

Sto roků samoty – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP FF, Jan Kořínek)

Dobrý ráno miláčku – Michal Prokop/ Jan Lacina (MP FF, Jan Kořínek)

Útěky – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP FF, Jan Kořínek)

Nahráno ve studiích Sono Records Nouzov, Fatdog Studio Karlštejn a v domácích studiích LA, JH, PS, březen až červenec 2012.

Zvuková režie: Pavel Marcel a Pavel Bohatý.

Mix a Mastering: Pavel Marcel - Fatdog Studio Karlštejn

Produkce: Michal Prokop, Ivan Prokop, David Gaydečka

Fotografie: Lucie Raškovová a Ivan Prokop

Obal a grafická úprava: Karel Haloun a Luděk Kubík

Vydavatel: © Joe´s Garage www.joesgarage.cz, www.michalprokop.cz

MICHAL PROKOP(*1946) - Muž mnoha zájmů a profesí, v hudební oblasti znám především jako zpěvák, pohybující se přibližně v trojúhelníku žánrů rock – soul – blues. V roce 1968 absolvoval Vysokou školu ekonomickou, už během studií ale působil jako kytarista a zpěvák skupiny Framus Five, jež se ve svém prvním vrcholném období zaměřovala na soul a rhythm´n´blues podle afroamerických vzorů, zejména Raye Charlese. Skupina Framus Five natočila dvě alba: Blues In Soul (1968) s převzatým soulovým repertoárem a česky zpívané Město Er (1971) s rozsáhlou titulní skladbou na text Josefa Kainara. Po rozpadu Framus Five se po většinu sedmdesátých let Michal Prokop věnoval střednímu proudu a byl mj. členem divadla Semafor. V roce 1978 skupinu Framus Five pod lehce pozměněným názvem Framus 5 obnovil a po počátečním hledání optimální sestavy i stylu nalezl dokonalé autorské souznění s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem a hudební rezonanci v sestavě, vedené houslistou Janem Hrubým. Šťastné období vyvrcholilo vynikajícím albem Kolej Yesterday (1984), jež zahájilo volnou trilogii alb (prozatím) vrcholného Prokopova tvůrčího období. Dotvářejí ji nahrávky Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) a Snad nám naše děti... (1989). Hned zkraje devadesátých let Michal Prokop opustil dráhu profesionálního zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury, později opět jako poslanec. V roce 1992 dokončil studium filozofické fakulty Univerzity Karlovy. V letech 1998 – 2000 byl ředitelem společnosti Praha 2000 – Evropské město kultury. Od roku 2002 byl členem Rady Českého rozhlasu, od roku 2004 až do skončení funkčního období v únoru 2006 byl jejím předsedou. V letech 1998 – 1999 připravoval a moderoval pro televizi Prima politickou talk show Nic ve zlým, od roku 2000 má v České televizi pořad Krásný ztráty, který již politickou orientaci daleko přesahuje.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

11duben pondělí 20:00

27duben středa

Ubytování v okolí akce Michal Prokop

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (699 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (771 metrů)

The Emblem HotelPraha (850 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (678 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (467 m)