Přejít na stránky Ticketpro.cz

EuroConnections 2013 : Candy Says (UK) Ille (CZ)

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 21.2.2013

21únor čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyWorldrockpopindieunderground


Britský indiepopový objev Candy Says přiváží do Paláce Akropolis šarm i syrovost.

Únorové EuroConnections v Paláci Akropolis budou ve znamení chytrého nezávislého popu a výrazných ženských zpěvaček. Do Prahy totiž v české premiéře 21. února dorazí velký objev ostrovní scény Candy Says v čele s charismatickou Juju Sophie. Britské kvarteto svůj sound popisuje jako „lo-fi chic pop“, zároveň se ale také pojmenovali podle jedné skladby The Velvet Underground a na odkaz klasiků navazují přímočarostí i syrovým zvukem, který využívá hudební nástroje z šedesátých let. Výsledkem je veskrze originální mix minulosti a budoucnosti, který ostrovní tisk ohlašuje jako potenciální senzaci roku 2013. Českým zástupcem budou na únorových EuroConnections pražští Ille vedení zpěvačkou Olgou Königovou. Upozornili na sebe před dvěma lety zasněným melancholickým popem na EP V rekvizitách.

Spojte silné popové melodie, francouzský šarm zpěvačky a lo-fi zvuk ve stylu šedesátkového rockového undergroundu a vznikne vám oxfordské kvarteto Candy Says - hudební originál, který vezme v roce 2013 útokem nezávislou scénu. Tým kolem charismatické vokalistky Juju Sophie vznikl na troskách skupiny Little Fish, která vydala desku pod ochrannými křídly producentky Lindy Perry (Pink). Svět velkého hudebního průmyslu je ale začal brzy omezovat a Candy Says je radikální restart kapely. Svoji garážovou syrovost si zachovali, ale do nového začátku si také vetkli šmrnc hymnických popových melodií. S trochou nadsázky teď o své hudbě mluví jako o „garážové kapele, která s šedesátkovým vybavením přehrává electro coververze Velvet Underground“.

Chystané debutové album nahráli v garáži na dva mikrofony, jak ale naznačuje promo singl Melt Into The Sun archaické nástroje u Candy Says rozhodně nejsou výmluvou pro tuctové retro. Právě naopak, Juju a spol. zde zní hravě a zvláštní způsobem futuristicky. Je to sebevědomý stylový lo-fi pop bez hranic, který překypuje nápady a překvapivými zvraty.

Role předskokana se zhostí domácí skupina Ille, která patří k největším objevům domácí nezávislé scény posledních let. V jejím čele stojí zpěvačka a klavíristka Olga Königová, která na sebe upozornila jako členka skupiny Obří broskev na albech Potápěči a Sever. Její autorský projekt Ille spojuje její výrazný hlas, melancholické písničkářství s nápaditými aranžemi, za kterými stojí producent Dušan Neuwerth (Tata Bojs). Předzvěstí velkých věcí je EPčko V rekvizitách z roku 2010, na němž kromě členů Obří broskve či Tomáše Neuwertha (Umakart) hostoval i Jaromír Švejdík z Priessnitz.

Ukázky:

http://www.youtube.com/watch?v=keTfBfOYnvA

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce EuroConnections 2013 :...

Italian Hotel Praha 3 (113 metrů)

Hotel Victoria Praha 3 (252 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (194 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 610 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (942 m)