Přejít na stránky Ticketpro.cz

Caravan Palace

Termín: 15.5.2013

15květen čtvrtek 01:00

Žánr: popfestivaljazzswingelektrokabaret


Do Česka se po roce vrátí francouzská elektro-swingová kapela Caravan Palace. Její první vystoupení v Česku na open air festivalu v Tróji bylo tak skvělé a strhující, že je pořadatelé koncertního konceptu Conference pozvali na první klubové vystoupení u nás. Uskuteční se 15. května v klubu Roxy v Praze.

Francouzský kabaret Caravan Palac roztančí Roxy

Do Česka se po roce vrátí francouzská elektro-swingová kapela Caravan Palace. Její první vystoupení v Česku na open air festivalu v Tróji bylo tak skvělé a strhující, že je pořadatelé koncertního konceptu Conference pozvali na první klubové vystoupení u nás. Uskuteční se 15. května v klubu Roxy v Praze.

„Na každém vystoupení se snažíme zachovávat to, proč jsou naše koncerty tak strhující, to znamená nebojíme se rozdávat energii a divoce řádíme po pódiu. Ale díky novým skladbám jsme získali další možnosti, které nám dovolují vytvořit ještě uvolněnější atmosféru,“ řekl loni houslista Hugues Payen MF DNES. Loni na jaře Caravan Palace v Praze odstartovali turné k aktuální desce Panic, bude více než zajímavé sledovat, jak show vymazlili po desítkách odehraných koncertech po celé Evropě.

Caravan Palace se dali dohromady coby trio v roce 2005 díky společné vášni pro jazz manouche a založením kapely také dali vzniknout novému hudebnímu stylu swing elektro. Parádně míchají energický koktejl elektronické hudby s přídechem foxtrotu a charlestonu, to vše okořeněné nápaditými samply a hlasem zpěvačky Colotis Zoé, která působí jako by do kapely přišla ze světoznámého kabaretu Moulin Rouge. Raketově stoupající popularita nové těleso velmi rychle vynesla z pařížských klubů na velká pódia známých evropských festivalů.

První album nazvané podle kapely Caravan Palace vydali v roce 2008. Prodalo se ho 150 tisíc kopií, což potvrdilo status vycházející hvězdy nezávislé scény a Caravan Palace odjeli první celoevropské turné. Druhá studiová deska Panic vyšla loni v létě po náročné diskuzi uvnitř kapely. Její členové vedeni houslistou Huguesem Payenem si uvědomili, že musí ještě zapracovat na zvuku kapely, upustit od dlouhých sól a dát muzice elektroničtější a dynamičtější nádech.

Každý sám sebe připravil několik nápadů a postřehů, co by se mělo změnit a výsledek stojí za to. Základní rytmus prvního alba zmutoval do sofistikovaných, pestrých beatů, odkazujících na Massive Attack a vizionáře z Ninja Tune. Album Panic co do počtu prodaných kusů si vede ještě lépe než první album a Caravan Palace s deskou znovu projeli Evropu.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Caravan Palace

Tyn Yard ResidencePraha (296 metrů)

The Emblem HotelPraha (635 metrů)

ValentinskaPraha (750 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (407 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (543 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 092 m)