Sebevražda: související faktory a prevence | Webinář

Sebevražda: související faktory a prevence | Webinář

Adresa:

LIVE stream, online

Termín: 3.3.2021

3březen středa 18:00

Žánr: ostatní akceonlinelivestreamworkshop


Je smrtelnější jak autonehody, nevýslovně tragická a často zbytečná. Sebevražda je smrt, jež se nemusela nutně stát. Každých 40 sekund si jeden člověk na světě vezme život. V Česku fenomén sebevraždy každoročně přímo či nepřímo poznačí životy tisíců lidí, kteří kvůli jeho stigmatizaci často trpí o samotě a v tichosti.

Odstraňme z tématu sebevraždy tabu a otevřeme hlasitou debatu na téma duševního zdraví! V osvětovém webináři specialisty z českého Národního ústavu pro duševní zdraví, Alexandra Kasala, si osvojíme způsoby rozeznávání sebevražedných sklonů, ale i formy komunikace s člověkem, který je vykazuje. Nejdůležitější formou prevence sebevraždy je možnost o ní mluvit! Alexandr Kasal nám v přednášce přiblíží: - jaké jsou myšlenky, trendy a činy sebevraždy - základní definice sebevraždy, druhy sebevražd, metody - co vede člověka, který se rozhodne vzít si svůj vlastní život - mýty a stereotypy o sebevraždě - propojení deprese a sebevraždy - statistiky sebevraždy a analýzy statistických údajů - jak rozeznat možné příznaky nadcházejícího konání - jak mluvit s lidmi se sebevražednými myšlenkami - co je to sebevražedný úmysl - co byste měli hledat při určování povahy události - způsoby vyjádření sebevražedných záměrů - slova, gesta, dopis na rozloučenou Mgr. Alexander Kasal je výzkumníkem českého Národního ústavu pro duševní zdraví a doktorandem na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Zaměřuje se především na problematiku sebevraždy a její prevence. Kromě výzkumné práce koordinoval i vznik národního akčního plánu prevence sebevražd pro roky 2020-2030. Vstupenky: bit.ly/Prevence0303

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce