Robert Křesťan a Druhá tráva

Robert Křesťan a Druhá tráva

Adresa:

Praha 13, Kovářova 1615/4

Termín: 27.12.2020
Vstupné:

450 Kč

27prosinec neděle 19:00

Žánr: koncertyBlues Folk Bluegrass

Umělci: Robert KřesťanDruhá tráva


Přední česká nadžánrová kapela Druhá tráva vydává po dlouhých devíti letech nové řadové album. Desetipísňová kolekce nazvaná jednoduše Díl první je součástí dvojalbového projektu, jehož druhá část vyjde příští rok, kdy skupina oslaví 30 let na scéně. Na aktuální nahrávce Druhá tráva přirozeně mixuje svůj autorský materiál s převzatými skladbami. Ty do češtiny přebásnil frontman kapely Robert Křesťan. V diskografii skupiny je Díl první výjimečným počinem i kvůli tomu, že na nahrávku dohlížel Brit Eddie Stevens, známý producentskou prací pro respektované kapely. Podařilo se mu umocnit již tak velmi osobitý zvuk Druhé trávy a přirozeně a nerušivě jej obohatit o zvuky, často typické pro elektronickou muziku či jiné žánry.

Kromě autorských skladeb Roberta Křesťana posluchači na nahrávce najdou písničky od Toma Waitse, Stinga, Krise Kristoffersona, Toma Pettyho, Petera Rowana, Flatta & Scruggse nebo Nine Inch Nails. „Vesměs jde o písničky autorů, kteří mě zásadně ovlivnili. Nechtěl jsem jim snad vzdávat hold, ale takřečeno ohlédnout se za nosnými sloupy své muzikantské estakády,“ doplňuje Křesťan s tím, že velkou radost má z mimořádné vokální pomoci dalšího z jeho dávných hrdinů, Spirituál kvintetu, který stihl nazpívat píseň Kam složíš hlavu.

CD Díl první i digitální download budou moci posluchači první měsíc koupit pouze z webových stránek skupiny přes e-shop Druhé trávy.

Album Díl první vychází v říjnu a kapela jej pokřtí 7.12. v Brně (Sono Centrum) a 16.12. v Praze (Divadlo pod Palmovkou). Nahrávku Druhá tráva podpoří i na turné.

Robert Křesťan je český zpěvák, mandolinista, skladatel a překladatel. Hrával v bluegrassových skupinách Trapeři a Poutníci a v současné době hraje v bluegrassové skupině Druhá tráva s banjistou Lubošem Malinou.
Druhá tráva natočila album Pojďme se napít ve složení Robert Křesťan (zpěv), Luboš Malina (banjo, whistle, kaval, klarinet, vokál), Luboš Novotný (dobro, lap steel), Emil Formánek (kytara, vokál), Tomáš Liška (kontrabas) a Kamil...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby v Praze Akce v MČ Praha 13

Podobné akce

20říjen středa 19:30

Lola Marsh

, Kubelíkova 27 Koncert

9květen pondělí 20:00

Ubytování v okolí akce Robert Křesťan a...

Volcano Spa HotelPraha (1 998 metrů)

Hotel GolfPraha (2.8 km)

Villa St. TropezPraha (3.8 km)