Rudy Linka Trio - Across Tour

Rudy Linka Trio - Across Tour

Adresa:

Praha 1, Mariánské náměstí 1

Termín: 23.10.2019 v 19:00 hod. (středa)
Vstupné:

370,- Kč

23říjen středa 19:00

Žánr: koncertyjazz


Mezinárodně uznávaný kytarista Rudy Linka je v Městské knihovně v Praze pravidelným hostem. Na říjnovém jazzovém koncertu vystoupí opět v triu, a to s africkým baskytaristou a zpěvákem Alunem Wadem a s bubeníkem Rudy Roystonem (posluchači si ho jistě pamatují z koncertu American Trailer Live v březnu 2018).

Rudy Linka vystudoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Po emigraci začátkem 80. let se věnoval studiu skladby na Stockholm Music Institute. Pokračoval na bostonské Berklee College of Music a na The New School v New Yorku, kam se v roce 1986 přestěhoval. Soukromě absolvoval i mistrovské lekce u nejlepších světových kytaristů – Johna Scofielda, Jima Halla a Johna Abercrombieho. V roce 2005 založil festival Bohemia Jazz Fest. Na koncerty, kam mají posluchači po celé ČR vstup zdarma, pozval už desítky nejlepších světových jazzových hudebníků.
www.rudylinka.cz

Rudy Roystone, rodák z Texasu a nejmladší z pěti dětí, vyrůstal v hudební rodině a na bicí začal hrát už jako dítě. Po studiu na University of Northern Colorado a Metropolitan State College a University of Denver se v roce 2006 se přestěhoval do New Yorku. Dokončil tu postgraduální studium na Rutgers University a Mason Gross School of the Arts pod vedením výtečného bubeníka Victora Lewise a rychle se zapojil do newyorské hudební scény, kde hrál s takovými jazzmany jako Javon Jackson, Bill Frisell, Les McCann, David Gilmore, Ben Allison, Jason Moran, JD Allen, Sean Jones, Jeremy Pelt, Greg Osby, Jennifer Holiday , Tia Fullerová, Ravi Coltrane, Ralph Bowen, Bruce Barth, George Colligan ad. Podílel se na nahrávkách více než osmdesáti alb jazzové hudby a stal se jedním z nejuznávanějších bubeníků dnešní jazzové scény.

Alune Wade je jedinečným zjevem na africké jazzové scéně. Pochází ze Senegalu, kde byl jeho otec dirigentem symfonického orchestru v Dakaru a od dětství rozvíjel Wadův přirozený hudební talent. Baskytaru si Alune vybral za „svůj“ nástroj ve třinácti letech a už v sedmnácti získal významné místo v orchestru svého otce. O rok později vyhrál konkurz a vydal se na celosvětové turné s velkým senegalským hudebníkem Ismaelem Lo. Své první sólové album MBOLO („jednota“) vydal v r. 2006 a kombinoval na něm africké rytmy s moderními jazzovými vlivy. Propojenost mezi africkou hudbou a dalšími globálními vlivy je podstatným rysem všech Wadových nahrávek, na kterých se snaží propojit Afriku a další kontinenty prostřednictvím hudby.

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Rudy Linka Trio - Across...

Hotel U Tří bubnů Praha 1 (122 metrů)

Hotel Praha 1 (125 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (208 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (244 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (608 m)