Mamadou Diabaté (Burkina Faso/Rakousko)

Mamadou Diabaté (Burkina Faso/Rakousko)

Adresa:

Praha 4, Ledvinova 9

Termín: 25.9.2019

25září středa 19:30

Žánr: koncertyhudba koncertyafrickéJazz Meets World


Mamadou Diabate se narodil v tradiční muzikantské rodině (kmen Sambla) v Burkině Faso (západní Afrika), s dlouhou tradicí praktikování profese vyprávění příběhů a tvorby hudby. 

Ve věku 5 let zahájil své profesní přípravy se svým otcem Penegue Diabate, který byl ve své době považován za nejlepšího hráče balafonu daleko za hranicemi kultury kmene Sambla. V 8 letech začal studovat hru na balafon u renomovaných balafonistů sousedních národů. V letech 1988 a 1998 získal první cenu „národního kulturního týdne“ Burkiny Faso. V současné době žije v Rakousku.

Se skupinou Percussion Mania získal rakouskou cenu World Music Award (2011) a hlavní cenu soutěže „Triangle du Balafon“ v Mali (2012). Za svou virtuozitu byl také oceněn cenou „Prix Alkaly Camara de la virtuosité“.

V roce 2016 se stal rytířem národního řádu (Chevalier de l'Ordre National) Burkiny Faso. Doposud (2019) vydal 13 CD s vlastní skladbou a 2 další s autentickou hudbou národů Sambla a Tusia (obě světové premiéry).a (obě světové premiéry).

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Další akce z cyklu "Jazz Meets World"

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mamadou Diabaté...

Top Hotel PrahaPraha (794 metrů)

Residence TrafickPraha (3.5 km)

Sportovní centrum OlšankaPraha (6.1 km)