Festival panenek III.ročník  v Plzni

Festival panenek III.ročník v Plzni

Adresa:

Plzeň, Na Roudné 59

Termín: 9.10.2021 (sobota) 10.10.2021
Vstupné:

100

9říj - 10říj celý den

Žánr: festivalsoutěž


FESTIVAL PANENEK 3 ROČNÍK 9.-10. října 2021 v Plzni ve Vinotéce a Galerii Na Roudné 59. Touha sjednotit lidi, kteří se tomuto koníčku věnují naplno, přišla díky sociálním sítím, kde organizátorka festivalu sjednotila neuvěřitelných 3500 lidí, kteří sbírají panenky historické, retro, nebo dnešní fenomén – reborn. Na panenky šijí, háčkují a pletou. Jsou mezi nimi i tací, kteří panenky vyrábějí z různých materiálů, nebo dokonce vracejí do života panenky historické, rozbité často na desítky střepů. Jiní se zase věnují výrobě pokojíčků nebo náročným opravám starých kočárků. Je škoda, že výstavy panenek většinou probíhají jen regionálně.

Proto vznikl nápad uspořádat pro sběratele dvoudenní festival s názvem Festival panenek. Máme za sebou již dva úspěšné festivalové ročníky, protože panenky, stejně jako jiné hračky, se těšily zájmu široké veřejnosti. Na festivalu se sešlo 24 vystavovatelů z různých koutů naší země. Pokaždé zde vládla atmosféra pohody a něhy, kterou nejen panenky, ale i vystavovatelé vyzařovali. Soutěžilo se v kategoriích: historické, retro, umělecké a reborn. O výsledcích rozhodovali diváci. Každá panenka, přihlášená do soutěže, má svůj životní příběh. S ním se diváci seznamují během rozhovorů s vystavovateli. VSTUPNÉ 100 / 40 Kč Pořádá J. HAVLOVÁ

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

2čer - 5čercelý den

14říj - 17říjcelý den

27květen pátek 15:30

Ubytování v okolí akce Festival panenek...

Vila VerunkaPlzeň (5.5 km)

Relaxklub TřemošnáPlzeň (6.3 km)

Sportpenzion PohodaPlzeň (7.2 km)

Doporučené akce v Plzni

Akce v Plzni na Jiný den?