Historie šitá na míru

Historie šitá na míru

Adresa:

Rokycany, náměstí J. Urbana 141

Termín: 6.7.2021 17.10.2021
Vstupné:

plné 20 Kč, snížené 10 Kč

6čvc - 17říj celý den

Žánr: výstavyhistorie kostýmy zbraně obraz Rokycany muzeum


Výstava prezentuje především unikátní historické kostýmy z dílny regionální autorky Kateřiny Bejčkové. Návštěvník zde uvidí, jak se lidé oblékali od středověku až do konce 19. století. Udělá si zároveň i představu o tom, jak náročné bylo pořízení svrchního ošacení, které bylo většinou doplněno šperky.

Kateřina Bejčková díky dlouholeté praxi v oboru dámská krejčová dokáže vytvořit kostým od počátečního návrhu, přes výběr vhodného materiálu až po samotnou konstrukci. Inspiraci čerpá z odborné literatury, české i zahraniční, kde studuje staré šicí techniky, vyšívání, dobové střihy a vše pak uplatňuje ve své praxi.

Výstava kostýmů je doplněna i dobovým nábytkem, zbraněmi a obrazy ze sbírek našeho muzea, dále pak ještě textovými panely, které poskytují informace o historii odívání od 14. století do konce 19. století.

Otevírací doba

úterý - neděle 8 - 12 hod / 12.30 - 16 hod

Těšit se můžete i na maketu koně, který na sobě nese čabraku s erbem královny Kunhuty a nebo na pravého rytíře ve zbroji.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Plzeňský kraj Akce v obci Rokycany

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Historie šitá na míru

Apartment PraĹľskáKařízek (1 754 metrů)

Hotel Na Statku MirošovMirošov (6.8 km)

Greensgate Golf & Leisure ResortPlzeĹ (7.3 km)