Festival řemesel v Zoo Plzeň

Festival řemesel v Zoo Plzeň

Adresa:

Plzeň, Pod Vinicemi 9

Termín: 14.9.2019 15.9.2019
Vstupné:

dospělí 150 Kč, děti 110 Kč

14zář - 15zář celý den

Žánr: festival řemesla zoo akce v přírodě děti rodina dílničky folklor


Každoroční Slavnosti babího léta na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně pokračují tuto sobotu 14. a neděli 15. září od 10 do 18 hod. přehlídkou lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše.

V sobotu program navíc zpestří studenti a pedagogové ze Střední odborné školy ve Stříbře ukázkami zpracování zemědělských produktů. Naproti tomu v neděli uvidí návštěvníci tradiční mlácení obilí cepy v podání mlatců z národní kulturní památky Hoslovický mlýn v Pošumaví. Oživlý statek také představí např. draní peří. K nejzajímavějším řemeslům bude určitě patřit i letos velká dílna košíkáře, šperkařský nebo perníkářský stánek.

Nebude samozřejmě chybět možnost si některé činnosti vlastnoručně vyzkoušet, pro děti budou určeny tvůrčí dílničky. Každý bude mít možnost si zkusit, jak se dříve pralo – v neckách, na valše s jádrovým mýdlem Jelen.

V sobotu odpoledne od 14 hod. se navíc nádvoří statku Lüftnerka rozezní lidovou muzikou v podání dětského souboru Pšeničky. V neděli ve stejnou donu se představí dětský folklorní soubor Plzeňáček.

Rovněž druhý víkend ve znamení Slavností babího léta se koná za finanční podpory Plzeňského kraje a Města Plzně.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival řemesel v Zoo...

Best Western Hotel Panorama Plzeň (1 326 metrů)

Hotel Irida Plzeň (1 453 metrů)