Festival řemesel v Zoo Plzeň

Festival řemesel v Zoo Plzeň

Adresa:

Plzeň, Pod Vinicemi 9

Termín: 15.9.2018 16.9.2018
Vstupné:

dospělí 150 Kč, děti 110 Kč

15zář - 16zář celý den

Žánr: festival řemesla zoo akce v přírodě děti rodina


O tomto víkendu zaplní statek Lüftnerka řemeslníci
Slavnosti babího léta na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně pokračují tuto sobotu 15. a neděli 16. září od 10 do 18 hod. přehlídkou lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše.
V sobotu navíc přijedou program zpestřit studenti ze Střední odborné školy ve Stříbře ukázkami tradičního zpracování zemědělských produktů a nabídnou návštěvníkům různé soutěže. Naopak v neděli přijala pozvání skupina mlatců obilí z národní kulturní památky Hoslovický mlýn v Pošumaví.

Skladbou a počtem přihlášených řemeslníků a předvádějících různé dovednosti půjde o jeden z největších a nejpestřejších řemeslných festivalů na Lüftnerce v posledních letech. Po delší přestávce se zde bude například opět drát peří, znovu bude možné ochutnat jablečný závin a další sladkosti podle původních receptů. Zcela nově budou mít návštěvníci možnost shlédnout výrobu březových košťat nebo si zakoupit domácí zavařeniny a další produkty z ovoce. Zájem o účast byl tentokráte tak velký, že část přihlášených se zúčastní akce pouze v sobotu nebo v neděli.

Nejzajímavější řemesla, jako je např. práce dráteníků, košíkáře, šperkařky budou k vidění ale po celý víkend. Různé činnosti – třeba praní prádla na valše – budou připraveny speciálně pro děti.

Rovněž druhý víkend ve znamení Slavností babího léta se koná za finanční podpory Plzeňského kraje, Města Plzně a Nadace 700 let města Plzně.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival řemesel v Zoo...

Best Western Hotel Panorama Plzeň (1 326 metrů)

Hotel Irida Plzeň (1 453 metrů)