Mucha u Pelikána

Mucha u Pelikána

Adresa:

Olomouc, Mrštíkovo náměstí 14

Termín: 26.10.2018

26říjen pátek 20:00

Žánr: koncerty

Umělci: Mucha


Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchové, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života.

Kapela Mucha vznikla v roce 2013. Bezprostředně poté, co se M. E. Kyšperský z kapely Květy nechal Nikolinou hrou na kytaru doslova uhranout, splašil kytaristu (P. Zavadil-Ty Syčáci, Pluto) a bubeníka (Š. Svoboda-Budoár staré dámy, Japka), naučil se v mžiku na baskytaru (Čvachtavý lachtan) a dal vzniknout dodnes působícímu tělesu, jež obráží kluby a festivaly po celé ČR. Na baskytaru ho později vystřídal kongeniální Ondřej Kyas (Hajzli, Opera DIversa).

Mucha je nová brněnská kapela sdružená kolem zpěvačky, hudebnice, skladatelky a textařky Nikoly Muchové. Nesporně jde o svéráznou osobnost, třeba už jenom proto, že se jí podařilo postavit kolem sebe zkušené hudebníky tamní...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Olomouc Akce v obci Olomouc

Podobné akce

14červen pátek 19:30

7březen čtvrtek 20:00

UDG Tour - Olomouc

, Tř. 17 listopadu 43 Koncert

26březen úterý 19:30

No Name - Olomouc

, Legionářská 1311/21 Koncert

Ubytování v okolí akce Mucha u Pelikána

Best Hotel Garni Olomouc (541 metrů)

Pension U Jakuba Olomouc (1 090 metrů)