Nejobsáhlejší příručku etikety představí Ladislav Špaček

Nejobsáhlejší příručku etikety představí Ladislav Špaček

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 15.11.2017
Vstupné:

0

15listopad středa 16:00

Žánr: ostatní akcebesedaautogramiáda


Beseda a autogramiáda spisovatele, televizního novináře, moderátora, pedagoga a především nejznámějšího českého popularizátora společenské etikety. Ladislav Špaček pochází z Ostravy, působil jako učitel na Karlově univerzitě v Praze a později jako novinář ve zpravodajství Československé televize.

Je spoluautorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a napsal v tomto duchu také celou řadu knih. Tato kniha je nejobsáhlejší příručkou etikety, jaká kdy u nás vyšla. Obsahuje komplexní soubor pravidel etikety ze všech oblastí lidského života. Najdete v ní poučení pro všechny životní situace a budete vědět, jak být svým dětem vzorem.

V Etiketě se dočtete leccos z toho, co bylo zmíněno v předchozích knihách (brambory se krájejí vidličkou dnes a krájely se tak i před deseti lety a sako se zapíná na horní knoflík už od vévody z Windsoru), ale najdete v ní i mnohá pravidla, u nichž došlo oproti minulosti ke změně (třeba že kravata už není vyžadována tak často jako před dvaceti lety nebo za jakých okolností si lze obléct džíny do společnosti).

Etiketa si všímá rozdílů mezi mladou a starší generací, vysvětluje stylové rozlišení konzervativního a ležérního stylu, neodsuzuje módní vlivy a neomezuje se na drahé a značkové oblečení. Je moderní, praktická a srozumitelná všem. „Pravidla etikety mají vyšší sílu než zákony, které přijímají parlamenty, nelze je totiž zrušit.“

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Nejobsáhlejší...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)