Konopex Ostrava

Konopex Ostrava

Adresa:

Ostrava, Černá louka 3235

Termín: 6.5.2016 8.5.2016
Vstupné:

jednodenní 80 Kč, třídenní 180 Kč

6kvě - 8kvě celý den

Žánr: ostatní akceveletrhgastro


“Dveře do světa konopí”, to je letošní motto 1. ročníku veletrhu KONOPEX Ostrava, který má za cíl ukázat všem svým návštěvníkům univerzálnost konopí jako úžasné a všestranné rostliny minulosti, současnosti a budoucnosti.

Organizátoři kladou důraz na komplexní představení konopí návštěvníkům, celý život rostliny od zasetí semínka, přes pěstování, až k mnohostrannému využití v průmyslu, ve stavebnictví, lékařství, oděvnictví a dalších odvětvích, ke kterým tato rostlina neodmyslitelně patří. Generálním partnerem veletrhu je společnost Rolls.

Návštěvníci veletrhu se mohou setkat s vystavovateli z řad prodejců semen a hnojiv, domácí či venkovní pěstební techniky, stavebních materiálů, ale také oblečení, kosmetiky, knih, léčiv, potravin a nápojů. Opomenuti nebudou ani vyznavači kuřáckých potřeb nebo vaporizérů. Zaměření se bude ubírat i k bio potravinám, přírodním produktům a zdravému životnímu stylu. Bude možnost ochutnat konopný sýr, konopné pivo, konopnou zmrzlinu a další lahodné a zdravé pochutiny.

Najdete zde také osvětové a vzdělávací organizace, s řadou výživné literatury a s nabídkou různých kurzů nebo aktivit. Výstavní plochu obsadí nejen čeští vystavovatelé, ale i vystavovatelé s různých koutů Evropy.

Veletrh KONOPEX Ostrava nabídne také bohatý doprovodný program. Připraveny jsou soutěže, praktické workshopy, Hi-Tech scéna pro prezentaci produktů, služeb vystavovatelů a představení užitečných projektů. Pro návštěvníky je připravena po celé tři dny konference, kde se návštěvníci dozví cenné informace o možnostech pěstování a zpracování konopí, současné právní legislativě, pěstování technického konopí a novinky z výzkumu této tak málo probádané rostliny. Jsou připraveny přednášky, besedy i autogramiády s předními odborníky z České republiky a Slovenska. Veletrhem zábava nekončí.

Pro chvíle oddechu Vám venkovní scéna nabídne čajovnu s možností zapůjčení vodních dýmek a ovocných tabáků a alternativní hudební scénu s hudebními nástroji a žonglérským vystoupením. Zpestřením bude i Street Art Jam s konopnou tématikou přímo před veletrhem a v přilehlém parku. V sobotu 7. 5. 2016 se také můžete připojit ke globální akci „Pochod za legalizaci marihuany“, který se pořádá ve spoustě hlavních měst jako například Praha, Bratislava, Berlín, či v dalších městech USA. Sraz je v 10.00 před Ostravskou radnicí a pochod je zakončen na výstavišti. Chybět nebudou ani after párty v klubu Marley a Fabric.

Se vstupním páskem z veletrhu KONOPEX Ostrava dostanou návštěvníci slevu na vstupném. To samé platí pro zajímavosti z okolí výstaviště Černá louka jako je Slezkoostravský hrad, Pohádkový sklep strašidel, nebo městečko Miniuni. “Dveře do světa konopí” se již velmi brzy otevřou, aby návštěvníkům rozšířily obzory a nabídly ty nejlepší produkty, zkušenosti i aktuální poznatky v tomto oboru. Událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/462402563957331/

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

9prosinec sobota 14:00

9prosinec sobota 09:30

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Dům kultury města Ostravy, 28. října 2556/124 Ostatní

14prosinec čtvrtek 19:00

24listopad pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Konopex Ostrava

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (416 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (677 metrů)