R4: Duo Vondráček – Colli

R4: Duo Vondráček – Colli

Adresa:

Ostrava, Zahradní 1741

Termín: 22.5.2023 v 19:00 hod. (pondělí)
Vstupné:

od 230,- Kč

22květen pondělí 19:00

Žánr: koncertyvážná hudba klasika Ostrava


Špičkoví hudebníci se seznámili v Ostravě a při jednom večeru na Stodolní se domluvili, že si zahrají společně a vůbec poprvé vystoupí v klavírním duu. Na programu je Mozart, Rachmaninov a Šostakovič.

 

Wolfgang Amadeus Mozart
Andante a pět variací pro klavír na čtyři ruce G dur KV 501

Wolfgang Amadeus Mozart
Sonáta D dur pro dva klavíry KV 448

Sergej Rachmaninov
Suita č. 1 pro dva klavíry op. 5

Dmitrij Šostakovič
Concertino pro dva klavíry

 

Lukáš Vondráček – klavír
Federico Colli – klavír 

Závěrečný klavírní recitál představí skladby pro dva klavíry či čtyřruční kompozice v exkluzivním podání klavíristů Lukáše Vondráčka a Federica Colliho. Špičkoví hudebníci se seznámili v Ostravě a při jednom večeru ve Stodolní se domluvili, že si zahrají společně a vůbec poprvé vystoupí v klavírním duu.

Ze skladeb zazní Mozartovo dílo Andante a pět variací pro klavír na čtyři ruce, které geniální skladatel údajně zkomponoval za jediný den. Od stejného autora je připravena Sonáta D dur pro dva klavíry.

Sergej Rachmaninov věnoval svoji Suitu č. 1 pro dva klavíry Čajkovskému, který patřil k jeho velkým příznivcům. Premiéra skladby zazněla v roce 1893 v Moskvě a provedl ji sám Rachmaninov s Pavlem Pabstem. Čajkovskij se představení nezúčastnil, protože měsíc předtím zemřel.

Dmitrij Šostakovič zkomponoval Concertino pro dva klavíry v prosinci 1953 pro svého šestnáctiletého syna Maxima. Ten skladbu premiéroval o téměř rok později na Moskevské státní konzervatoři P. I. Čajkovského spolu s Allou Maloletkovou.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce R4: Duo Vondráček –...

Zámek ZábřehOstrava (4.7 km)

STING ApartmentsHavířov (11.2 km)

Zámeček Petrovice Karviná (20.3 km)