Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse

Adresa:

Ostrava, Pivovarská 3164/15

Termín: 3.10.2021 (neděle)

Žánr: festival loutky Ostrava


Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek a který se měl uskutečnit od 3. do 8. října 2021, neproběhne. Zásadní komplikací dramaturgické přípravy festivalu bylo to, že v rozhodujícím období byl svět ochromen pandemií koronaviru.

Jednou z hlavních dramaturgických ambicí Spectacula Interesse je snaha přivézt na festival nejzajímavější a nejpodnětnější inscenace, které vznikly v období posledních dvou let. Vzhledem k tomu, že provoz divadel se pozastavil a nové inscenace buď nevznikaly, nebo vznikaly, ale nebyly nikde prezentovány, nebylo možné naplnit tento hlavní dramaturgický záměr. Neuskutečnily se ani jiné mezinárodní loutkářské festivaly, které festivalu Spectaculo Interesse časově předcházejí a z jejichž programů za normálních okolností dramaturgická rada vybírá nejzajímavější tituly pro programovou skladbu Spectacula Interesse.

Výrazně se utlumil také zájem o festivalové dění obecně - zahraniční divadla v časech nejistoty jen sporadicky reagovala na výzvy k zaslání přihlášky. Počet přihlášek klesl na pětinu obvyklého zájmu.

Důležitým aspektem bylo také to, že není možné dopředu odhadovat, jaké podmínky budou platit v době konání festivalu. Obzvlášť proměňující se zákazy a omezení, za jakých lze cestovat mezi jednotlivými státy, jsou pro plánování mezinárodního festivalu značně omezující.

Čtrnáctý ročník festivalu by se měl uskutečnit od 1. do 6. října 2023.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mezinárodní...

Imperial Hotel OstravaOstrava (178 metrů)

Brioni Boutique HotelOstrava (584 metrů)

Wellness Apartmá StodolnĂ­Ostrava (641 metrů)