Historické cukrárny

Historické cukrárny

Adresa:

Krnov, Hlubčická 152/20

Termín: 19.9.2020 16.11.2020
Vstupné:

30 Kč, snížené 15 Kč

19zář - 16lis celý den

Žánr: výstavyhistorie cukrárny československo první republika design slezsko podzimní výstavy


Na nové sladké výstavě si přijde na své každý návštěvník. Dospělí se seznámí s nejoblíbenějšími a nejvyhledávanějšími cukrárnami a výrobnami cukrovinek v prvorepublikovém Československu, děti mohou obdivovat nápaditost a rozdíly dřívějších a dnešních sladkostí, nebo se pousmát nad ručním strojem na zmrzlinu. 

Dobu zašlých časů připomíná stylizovaný interiér historické cukrárny, obchodu i výrobny, se zásobníky na kávu, dózami plných bonbonů a zákusky vytvořenými podle časopisů z 30. let 20. století. 

Seznámíme vás s ukázkami mnohdy již zapomenutých cukrářských nástrojů, jako jsou raznice a formy na bonbony nebo tvořítka dříve oblíbených sněhových koulí. Obdivovat můžete dobové bonboniéry i reklamní materiály. Mimo to uvidíte ještě mušle na zmrzlinu, kameninové formy na želé bonbony, originální krabice na dorty, historické plechovky, skleněné zásobníky na bonbony, cukrářský výuční list a pracovní knížku a seznámíte se i s příběhem prvorepublikového cukráře Novotného, který si jej sám sepsal a je doplněn rodinnými fotografiemi.

Návštěvníci získají také přehled o historii čokolády, marcipánu, perníku, zmrzliny nebo dortů, stejně jako o vývoji cukrářského řemesla v Čechách a na Moravě. Na doplnění pro Vás zaměstnanci Jihomoravského muzea přichystali také několik zajímavostí o znojemských historických cukrárnách a s nimi zákonitě propojených kavárnách, a to včetně dobových fotografiích, z nichž možná doposud žádné neznáte.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Historické cukrárny

Chalupa ÄŚaková 116ÄŚaková (12.7 km)

Chalupa na JelenĂ­ 88HolÄŤovice (17.2 km)

Hotel MontenegroOborná (19.7 km)