Zuzana Růžičková: Hudba znamená život

Zuzana Růžičková: Hudba znamená život

Adresa:

Opava, Janská 7

Termín: 23.9.2020
Vstupné:

100,-

23září středa 20:00

Žánr: popfestival


_projekce dokumentu a beseda s Mahanem Esfahanim, v rámci festivalu Bezručova Opava

Česko-americký koprodukční dokument sleduje v kontextu historického vývoje střední Evropy životní a tvůrčí osudy naší první dámy cembala – Zuzany Růžičkové. Interpretka
a pedagožka, která se svou celoživotní činností zasloužila o renesanci cembala jako sólového hudebního nástroje. Její vyprávění je velmi přímé, osobní a otevřené a popisuje příběh umělkyně židovského původu, která naplno prožila dva totalitní režimy. Je to zároveň příběh ženy, která si přes všechny hrůzy 20. století zachovala víru v lidskost, díky přesvědčení, že hudba naplňuje život nadějí a řádem.

Režie: Peter Getzels, Harriet Getzels
Hrají: Zuzana Růžičková

Zuzana Růžičková, provdaná Kalabisová (14. 1. 1927, Plzeň – 27. 9. 2017, Praha)

Česká klavíristka, cembalistka a hudební pedagožka, manželka hudebního skladatele Viktora Kalabise, získala své první hudební vzdělání v Plzni u Marie ProvazníkovéŠaškové.

Mahan Esfahani (*1984, Teherán)

Je íránsko-anglický cembalista, žák Zuzany Růžičkové. Jako teenager vyměnil hru na klavír za cembalo. Vystudoval muzikologii a historii na Stanfordově univerzitě v Kalifornii, USA. Hru na cembalo studoval u Petera Watchorna na Morrissey College of Arts and Sciences, Boston College, Massachusetts, a později v Praze u české cembalistky Zuzany Růžičkové.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zuzana Růžičková:...

Zámek ZábřehOstrava (27.5 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (38.7 km)

STING ApartmentsHavířov (40.1 km)