Rozkvetlé léto na zámku Fryštát

Rozkvetlé léto na zámku Fryštát

Adresa:

Karviná, Masarykovo nám. 1

Termín: 29.6.2019 (sobota)

Žánr: ostatní akcehistorie netradiční prohlídky akce v přírodě


Už se těšíte na léto plné sluníčka a cestování za zábavou či odpočinkem? Začít můžete hned první prázdninový víkend na karvinském zámku, který pro vás připravil plno nevšedních zážitků na zajímavé letní, květinově provoněné, akci.

Prohlídky budou vedeny dvěma trasami – zámeckou – s hranými výjevy z historie cestování a oblékání a taky nějakými tanečky. Návštěvníci v rámci této trasy zhlédnou také květinovou výzdobu zámeckých komnat zdejších floristů a zapojí se do výběru o nejkrásnější květinovou vazbu.

Druhá trasa povede částí zámkem a větší částí pak přilehlým kostelem Povýšení sv. Kříže, který je se zámkem stavebně propojen. Zde upoutají zajímavé fresky na stěnách nebo poutní obraz Zázračná Panna Maria Fryštátská. Ukázky historických bicyklů budou k vidění podle počasí před zámkem nebo uvnitř a možná si budou moci návštěvníci takovou jízdu i vyzkoušet.

Dobový jarmark před zámkem nabídne tematické osvěžení. Nakonec opět nesmí chybět oblíbené jízdy kočárem. Přednost však mají účastníci zámeckých prohlídek. Rezervujte si jízdy současně se zakoupením vstupenky na zámek. Prodej začíná od 18. 6. 2019.

Začátky – 1. trasa zámecká: v 10:30, 11:30, 13:30, 14:30 a 15:30 hodin,

2. trasa kostelní: v 10, 11, 13, 14, 15 a v 16 hodin.

Jízdy kočárem: mezi 14. a 17. hodinou v cca čtvrthodinových intervalech za 30 Kč/kočár

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Rozkvetlé léto na...

Hotel DAKOL Petrovice u Karviné (4.1 km)

Hotel U Jelena Havířov - Šumbark (10.2 km)