Ostrava zpívá gospel

Ostrava zpívá gospel

Adresa:

Ostrava

Termín: 1.10.2018

Žánr: koncertypěvecký sbor


Ostrava zpívá gospel už po šesté otevře své brány. Už příští týden, konkrétně v pondělí 1. října v 18 hodin, se ostravské veřejnosti opět po roce naskytne jedinečná příležitost přihlásit se do dalšího ročníku originálního pěveckého sboru Ostrava zpívá gospel. O kvalitách tohoto velmi neobvyklého amatérského tělesa, které funguje doslova jen pár týdnů v roce, snad nejlépe vypovídá jeho loňská nominace na Moravskoslezskou kulturní Cenu Jantar, kde se ocitl po boku těch nejrenomovanějších regionálních umělců a uměleckých souborů.

Vzrůstající popularita gospelového sboru „OZG“, jak bývá také zkráceně nazýván, vedla v loňském roce jeho organizátory k tomu, že rozšířili jeho řady z původních cca 100 zpěváků na celých 170 a závěrečné koncerty přesunuli z evangelického Kristova kostela do multifunkční auly Gong, kterou se jim rovnou podařilo hned dvakrát za sebou zcela vyprodat. Ač původně plánovali do Gongu si jen „odskočit“ při příležitosti svých pátých narozenin, nakonec se po tak výrazném úspěchu rozhodli zopakovat loňský scénář i v letošním roce. Chcete-li být letos také u toho a stát se na několik týdnů součástí jedinečného ostravského fenoménu, už příští pondělí budete mít šanci.

„Zájem o členství v OZG rok od roku narůstá, a přestože jsme vloni díky přesunu do Gongu mohli výrazně navýšit kapacitu našeho sboru, na mnohé se opět bohužel nedostalo a s velkou lítostí jsme museli hodně zklamaných zájemců ještě řadu dní odmítat,“ vzpomíná na loňské zkušenosti vedoucí organizačního týmu OZG Barbora Filipová a dodává: „Protože nemáme žádné vstupní talentové zkoušky a může se k nám přidat opravdu každý, komu nechybí nadšení a dosáhl věku 15 let, nezbývá nám, než se při každoročním přijímání členů držet prostého ale spravedlivého principu ‚kdo dřív přijde, ten dřív zpívá‘.

Registrace do sboru probíhá vždy on-line, informace i formulář najde každý zájemce na našich internetových stránkách www.ozg.cz, takže stačí jen nepromeškat tu pravou chvíli. Ta letos nastane 1.října přesně v 18 hodin.“

Pokud tedy rádi zpíváte a je-li vám alespoň 15 let, můžete se i vy stát na pět podzimních týdnů jedním ze 170 zpěváků sboru Ostrava zpívá gospel 2018 a pod vedením zkušeného a charismatického sbormistra Terryho Englishe, zakladatele projektu, secvičit v neopakovatelné atmosféře téměř dvouhodinový program známých i méně známých gospelových písní. Ten pak během prvního adventního víkendu představí sbor za doprovodu vynikajících ostravských muzikantů na závěrečných koncertech v multifunkční aule Gong. Letos naplánovali organizátoři do Gongu dokonce tři koncerty, takže si návštěvníci budou moci vybrat ze dvou různých termínů a to ve dnech 1. a 2. prosince tohoto roku.

Samotné zkoušky sboru začnou letos 31. října a budou dále probíhat každé pondělí po celý listopad v prostorách Provozu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic. Kromě těchto pravidelných zkoušek čekají sbor dvě celodení zkoušky během víkendů a především intenzivní domácí příprava. Účast na všech zkouškách je pro všechny členy sboru závazná a je tak kromě věku jedinou podmínkou, kterou si organizítoři kladou.
Projekt probíhá v rámci činosti neziskové organizace YMCA Ostrava-Poruba. Veškeré potřebné informace jakož i odkaz na registrační formulář naleznou zájemci na webu www.ozg.cz a na facebookové stránce „Ostrava zpívá gospel“. S dotazy se také se mohou hlásit e-mailem na ostravagospel@gmail.com.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ostrava zpívá gospel

Hotel Na Kafkové Moravská Ostrava (1 916 metrů)

Clarion Congress Hotel Ostrava Ostrava (2.1 km)