Quinquaginta, Půl století s Q 1918-2018

Adresa:

Brno, Dominikánské nám. 1

Termín: 6.9.2018 25.9.2018
Vstupné:

0

6zář - 25zář celý den

Žánr: výstavy


Výstava k 50. výročí brněnského multioborového uměleckého Sdružení Q, Výstava probíhá pod záštitou primátora Statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála. Vernisáž ve čtvrtek 6. 9. 2018 v 18 hodin. K výstavě vychází obsáhlý Almanach Sdružení Q č. 12 (144 stran), který zahrnuje jak vystavené artefakty, tak literární příspěvky a fotografickou dokumentaci z historie i ze současné činnosti členů všech sekcí Sdružení Q - výtvarné, literární, hudební a divadelní.

Na výstavě v Křížové chodbě (která je již 56. výstavou Sdružení Q) je zastoupeno svými výtvarnými díly na 60 výtvarných umělců, malířů, sochařů, grafiků, fotografů i architektů, členů Sdružení Q nejen z Brna a Moravy, ale i z Čech, Slovenska a Německa.

Představena tu budou i díla některých zakládajících členů Sdružení Q z let 1968-1970 (mj. Bohdan Lacina, Jiří Marek, Bohumír Matal, Jan Rajlich, Vilém Reichmann, Miroslav Šimorda ad.) i díla nedávno zesnulých členů (Vladimír Drápal,Antonín Odehnal, Jiří Šindler aj.) a samozřejmě výtvarné práce z dílen téměř pěti desitěk členů současných (Petr Baran, Zdena Höhmová, Zbyněk Janáček, Zdeněk Macháček, Jan Rajlich ml., Božena Rossí, Jan Šimek, Zdeněk Šplíchal, Jindřich Štreit, Libor Teplý, Zdeněk Tománek aj.)

Součástí výstavy je i dokumentační část zachycující historii Sdružení Q a činnost zejména literátů. Sdružení výtvarníků, literátů, hudebníků a divadelníků bylo založeno na ustavujícím shromáždění v Brně před 50 lety 5. 11. 1968. Svůj definitivní název dostalo Sdruženi Q v květnu 1969. Koncem roku 1970 bylo pak úředně zakázáno a obnoveno bylo opět v roce 1989. Nyní čítá kolem 110 členů individuálních a 7 členů kolektivních (např. Divadlo Husa na provázku patřilo do SdruženíQ již v roce 1970).

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Quinquaginta, Půl...

Hotel Royal Ricc Brno (132 metrů)

Best Western Premier Hotel International Brno Brno (171 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.1 km)