Lednicko-Valtický hudební festival

Lednicko-Valtický hudební festival

Adresa:

Valtice, Zámek 1

Termín: 28.9.2019 12.10.2019

Žánr: koncertyklasická hudba koncerty


V termínu od 28. září do 12. října se koná již 4. ročník LEDNICKO|VALTICKÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU, který jedinečným způsobem spojuje krásu klasické hudby s unikátním architektonickým odkazem rodu Lichtenštejnů. Letošní ročník LVHF oslavuje hned dvojí jubileum – 300 let od vzniku Lichtenštejnského knížectví a 770 let od doby, kdy se na našem území Lichtenštejni usadili. Dramaturgie festivalu připomene v osmi koncertech kapelníky a skladatele, kteří byli s tímto knížecím rodem spjati.

Festival se i letos vrátí k několika oblíbeným místům konání koncertů, mezi něž patří zámek Valtice, zámek Lednice či lovecký zámeček Rendez-vous, a současně umožní návštěvníkům objevit prostory nové, jež jsou rovněž dědictvím po lichtenštejnských architektech, například zámek Mikulov, kostel v Katzelsdorfu nebo zřídka užívaná kaple Cyrila a Metoděje v Břeclavi.

Hvězdnými sólisty letos budou například houslista Ivan Ženatý, který vystoupí společně se sólistkou Národního divadla Marií Fajtovou, přední česká harfenistka Kateřina Englichová, sopranistka Patricia Janečková nebo klavírní špička Lukáš Vondráček či vynikající francouzsko-holandská houslistka Cosima Soulez Larivière, na kterou se mohou těšit diváci zahajovacího koncertu v Zámecké jízdárně v Lednici. Z výčtu ansámblů se publiku představí Collegium Marianum, Ensemble 18+, PKF – Prague Philharmonia nebo vokální soubor Cappella Mariana.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby v Brně Akce v obci Valtice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Lednicko-Valtický...

Salety hotelValtice (132 metrů)

Relax Hotel ŠtorkLednice (7.4 km)

Terasa Pension & WinebarMikulov (11.4 km)