Sbírkový fond výtvarného umění Regionálního muzea obsahuje kromě velkého množství obrazů se sakrálním obsahem, ikonografií Českého Krumlova či zobrazením šumavské a jihočeské krajiny, které již byly v minulosti formou tematických výstav představeny veřejnosti, také soubor historicky a umělecky pozoruhodných portrétů v celkovém počtu bezmála 200 evidovaných položek. Jedná se především o obrazy, vytvořené technikou olejomalby na plátně, na dřevěném podkladu či na kartonu, ale také kresby či produkty rozličných grafických technik – dřevoryt, mědirytina, litografie, lept apod.

Ve vystaveném výběru lze zhlédnout portréty aristokratů, včetně majitelů krumlovského panství (Schwarzenbergové), vrchnostenských úředníků, církevních hodnostářů, dvorních dam a mužů ve vojenských uniformách. Jedno z obsahových těžišť výstavy tvoří měšťanský portrét, jehož „zlatým věkem“ bylo na Českokrumlovsku období 19. století.

Otevírací doba

Úterý – neděle 09:00 – 12:00 / 12:30 – 17:00 h

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Český Krumlov Akce v obci Český Krumlov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Portréty ze sbírky...

Vila JohankaČeský Krumlov (291 metrů)

Wellness Pension AmetystČeský Krumlov (379 metrů)

Villa GallistlČeský Krumlov (653 metrů)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Státní hrad a zámek Český Krumlov Státní hrad a zámek Český Krumlov Český Krumlov (316 m)
Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna Zlatá Koruna (6.3 km)