Egon Schiele Art Centrum, Český Krumlov

Egon Schiele Art Centrum

Český Krumlov, Široká 71

2
Není tu akce, kterou Egon Schiele Art Centrum pořádá? Přidej ji

Egon Schiele Art Centrum je dílem soukromé iniciativy tří osob, které se v mimořádné situaci po pádu železné opony velmi zasadily za realizaci myšlenky mezinárodního kulturního centra v jednom z nejkrásnějších renesančních měst Evropy.

Dle idejí a koncepce Gerwalda Sonnbergera, ve spolupráci se Sergem Sabarskym a Hanou Jirmusovou se podařilo starobylý komplex budov bývalého městského pivovaru ze 16. století, které byly v krajně dezolátním stavu, s mezinárodní pomocí v rekordním čase pouhých jedenácti měsíců, částečně opravit a v listopadu 1993 s výstavou Egona Schieleho zpřístupnit veřejnosti.

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století. V části muzejního komplexu vznikla řada velkorysých ateliérů pro delší studijní a pracovní pobyty mladých umělců z východní i západní Evropy.

Muzeum doplňuje rozsáhlý muzejní obchod a tradiční kavárna s českými specialitami pro umělce a milovníky umění s odpovídající atmosférou.

Serge Sabarsky, USA (1912 - 1996) - jeden z nejznámějších sběratelů umění, odborník na expresionismus, zejm. na umění Egona Schieleho, specialista na organizaci výstav. Od Sabarského smrti v roce 1996, je jeho snaha představovat umění co nejširšímu publiku, realizována na jeho památku českokrumlovským Schieleho Centrem.

Gerwald Sonnberger, (Rakousko), do roku 2000 ředitel pasovského Muzea Moderního Umění, do roku 2001, kdy předčasně umírá i ředitel Nadace Egona Schieleho v Českém Krumlově a "Neue Galerie New York – Museum For German And Austrian Art".

Hana Jirmusová, (Česká republika), ředitelka Egon Schiele Art CentraEgon Schiele Art Centrum a okolí - aktuální program a vstupenky

15kvě - 30ledcelý den

Tets Ohnari

Egon Schiele Art CentrumVýstava
Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknout

Egon Schiele Art Centrum na fotkách...

Egon Schiele Art Centrum, Český Krumlov

Egon Schiele Art Centrum, Český Krumlov

 
Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Egon Schiele Art Centrum: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!