Svět fantazie Jindry Čapka

Svět fantazie Jindry Čapka

Termín: 14.5.2021 6.1.2022
Vstupné:

základní 190 Kč, snížené 150 Kč

14kvě - 6led celý den

Žánr: výstavyilustrace knižní ilustrace pohádka děti rodina výtvarné umění Kláštery Český Krumlov


Výstava dvou set originálů knižních ilustrací pro děti, mezinárodně uznávaného výtvarníka Jindry Čapka, odkrývá podivuhodný svět fantazie plný pohádkových příběhů, tajuplných krajin, pitoreskních postav, zvířat i nadpřirozených bytostí. Pinocchio, Šeherezáda či Barbucha ztělesňují ikonicky známé pohádky mnoha generací. Kláštery Český Krumlov představují v nových výstavních prostorách celoživotní autorovu tvorbu věnovanou dospělým i dětem.

Dětské knihy ilustrované Jindrou Čapkem si už čtyřicet let získávají obdivovatele na čtyřech kontinentech a vyšly v úctyhodných třiceti světových jazycích. Jindra Čapek, žijící v Českém Krumlově, patří bezesporu mezi nejlepší evropské ilustrátory dětských obrázkových knih. Během svého působení doma i v zahraničí ilustroval přes sedmdesát knih českých i světových nakladatelství, spolupracoval s mnoha významnými spisovateli a získal bezpočet národních i mezinárodních cen. Svá díla a knihy vystavuje po celém světě, například v Curychu, Madridu, Benátkách, Římě, New Yorku, Tokiu a nyní v Českém Krumlově.

Hlavní postavou rozsáhlého výstavního projektu Svět fantazie Jindry Čapka v českokrumlovských klášterech je notoricky známé medvědí strašidlo Barbucha, z pohádky Kubula a Kuba Kubikula Vladislava Vančury. Do dnešní nelehké doby tak výstava přináší dětem i dospělým symbolické poselství, že strach je jen tak velký, jak mu každý z nás dovolí.

Otevřeno

Po - Ne: 10:00 - 18:00h

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Český Krumlov Akce v obci Český Krumlov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Svět fantazie Jindry...

Apartmány Latrán 43ÄŚeskĂ˝ Krumlov (95 metrů)

Hotel Bellevue ÄŚeskĂ˝ KrumlovÄŚeskĂ˝ Krumlov (110 metrů)

Pension Zámecká ApartmáČeskĂ˝ Krumlov (119 metrů)