Filmový festival Černá věž

Filmový festival Černá věž

Adresa:

České Budějovice, Jirsíkova 243/2

Termín: 26.11.2020 28.11.2020

26lis - 28lis celý den

Žánr: festivalysoutěž film


Jubilejní 10. ročník bereme vážně a s velkým natěšením. Proto už nyní otevíráme registrace filmů a to až do 31.7.2020. Co je v letos v soutěži nového?

I letos mohou autoři z Česka a Slovenska přihlásit až 4 filmy. Lehkých změn se dočkaly kategorie v hlavní soutěži. Novinkou je společná kategorie pro Amatérské filmy (dříve kategorie Malý film a Velký film). Od roku 2020 tak společně v jedné sekci soutěží filmy od pár vteřin do 45 minut od tvůrců, kteří je natáčejí především pro pobavení své a svého okolí. Bez zásadního technického zázemí a bez jakéhokoli rozpočtu.

Další novinkou pro rok 2020 je kategorie Animovaný film. Ta se do soutěže vrací po několika letech a nabídne prostor animovaným a kresleným filmům a to od libovolných filmařů, amatérů i studentů filmových škol.

Kategorie Studentský film, Nezávislý film a Dokumentární film zůstávají beze změny. Jen připomene, že kategorie Nezávislý film je určena především pro absolventy filmových škol, amatérské filmy delší než 45 minut a v první řadě pro nezávislé filmaře, jejichž filmy dosahují dramaturgické a technické kvality. Posouzení kvality je zcela na autorovi filmu.

Ve speciálních ocenění je jedna změna v kategorii Mladá tvorba. Rozhodli jsme se tuto kategorii rozšířit na všechny filmaře, kterým v den zahájení festivalu ještě nebude 18 let. Dříve byla věková hranice 15 let.

Závěrečný večer se v sobotu 28. 11. ponese v muzikálovém duchu. Nabídne velkolepý koncert muzikálových melodií s předáváním cen vítězům a spojí na pódiu v rámci festivalového motta „Dáváme šance všem“ stovku hudebníků, zpěváků a tanečníků. To vše již podesáté pro děti z českobudějovického Centra BAZALKA.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - České Budějovice Akce v obci České Budějovice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Filmový festival...

Spa Hotel Vita ****České Budějovice (1 141 metrů)

Wellness Hotel DiamantHluboká nad Vltavou (9.3 km)

Relax Park TřeboňTřeboň (20 km)