Město lidem, lidé městu

Termín: 31.8.2018 1.9.2018
Vstupné:

zdarma

31srp - 1zář celý den

Žánr: setkánífestival


Historické centrum Českých Budějovic bude už pošesté patřit unikátní společensko-kulturní akci Město lidem, lidé městu. Asfaltový povrch ulic Krajinská, Česká a Piaristická částečně pokryje živý trávník, veřejné prostranství zaplní umělci a místní restauratéři. Festival Město lidem, lidé městu je multižánrový festival, který se odehrává na konci léta v českobudějovických ulicích.

Centrum města pokryje několik set metrů živé trávy, ve vzduchu visí barevné deštníky a lampiony, ulice zaplní vůně vybraných gastronomických dobrot, pražené kávy a čerstvých květin. Kromě návštěvníků vyrazí do ulic i akrobati, zpěváci, muzikanti, herci, artisti, malíři, kuchaři, baristi, kadeřníci, floristi, návrháři, architekti, sportovci. 6. ročník proběhne 31. srpna a 1. září 2018 v Českých Budějovicích. Letošní festival bude hodně o vodě - zapojíme Malši, kam jen nás od slepého ramene pustí. Zde bude nejvíce novinek a překvapení.

Bude co ochutnávat. Chtěli jsme přivézt dobroty, které v Českých Budějovicích nejsou běžně k mání a potěšit chuťové buňky místních gurmánů. Pozvání přijali např. odborníci na asijskou kuchyni Tamarind tree, kteří připraví slavné Dim sum knedlíčky. Ještě více výzdoby! Léto si vyloženě žádá pestré barvy deštníků, příjemné světlo lampionů, živé květiny a girlandy nesoucí se celými ulicemi. Neradi prozrazujeme překvapení, ale odpočinková V.I.P. zóna, ve které se budeme moci osobně setkat, bude laděna do bohémského stylu. Mějte se na pozoru, aby všudypřítomné lapače snů nechytili nějaký Váš sen :).

A už jste slyšeli o tom novém bistru Jdem tam? Ti se postarají o občerstvení pro Vás a vaše přátele. Ještě vymakanější Pop up pláž. Minulý rok pro nás bylo velkým krokem do neznáma rozšíření festivalových prostor o část Slepého ramene. Tenhle risk ale sklidil velký úspěch hlavně u dětí. Jemný písek jako na těch nejlepších světových plážích pro tento rok doplní plovoucí pódium, na kterém vystoupí nespočet účinkujících z Čech i zahraničí. Fashion Show bude letos pod taktovkou úspěšné stylistky, módní blogerky a redaktorky Claudie Simon. Kromě přehlídek našich místních návrhářů bychom rádi zprostředkovali veřejnosti myšlenku tzv. Slow fashion. Headlinerem pátečního programu bude absolutní evropská špička na poli nového cirkusu, a to Cirk La Putyka.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - České Budějovice Akce v obci České Budějovice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Město lidem, lidé...

Penzion Life is Dream České Budějovice (261 metrů)

Residence U Černé věže České Budějovice (359 metrů)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna Zlatá Koruna (15.6 km)