Hudba Praha

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Colours 2018, den třetí: Královny Jessie J a Marie Rottrová a několikanásobný rockový nářezFestival Metronome nasadil vysokou laťku. Bodovali hlavně Iggy Pop, Foals i Crystal Fighters První den festivalu Metronome odstartovaly déšť a kroupy, ukončil hurikán Iggy Pop

Hudba Praha je pokračováním kapely Jasná Páka vzniklé v roce 1981 kolem kytaristy a song-writera Michala Ambrože a tehdejšího frontmana, akademického malíře Vladimíra „Dády“ Albrechta. V kapele působily další osobnosti české hudební scény – David Koller (bicí), Jan Ivan Wünsch (baskytara), Bohumil a Vladimír Zatloukalovi (kytary).

Jasná Páka byla pravděpodobně největším objevem československé klubové scény na začátku 80. let. Pestrá směsice pub-rocku, punku okořeněného prvky nové vlny (oblečení, někdy pomalované obličeje) skloubená se starým rhythm & blues a neotřelým, syrovým písničkářstvím ji od samého počátku předurčovaly do přední pozice české nové vlny.

Charakteristickým znakem její hudby se staly ječivé dívčí hlasy (Markéta Vojtěchová a Ivana Fraňová, kterou později vystřídala Zdena Pištěková) postavené do kontrastu s mužskými hlasy a syrový sound kytar.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Hudba Praha. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Hudba Praha: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde $name vystoupí? Přidej ji.

Hudba Praha: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout