Ferry Corsten

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Letošní ročník halovky Transmission vypukne přesně za týdenTransmission oslaví desáté výročí hvězdným line-upemPilsen Dance Music Festival přivítá DJ Ferryho Corstena

Legenda elektronické hudby, holandský mág, na kontě má stovky ocenění a každoroční umístění na vrcholech žebříčků těch nejlepších DJů. Společně se svými krajany Tiëstem a Arminem van Buurenem formovali evropskou taneční scénu a na sklonku devadesátých let se a výraznou měrou se zasadili o popularizaci žánru trance.

V roce 1999 Ferry vydává pod dnes již legendárním projektem System F singl Out Of The Blue, který se okamžitě stal absolutní klubovou hymnou po celém světě. Od té doby Ferry produkoval desítky neméně úspěšných singlů a podílel se na chodu dalších autorských projektů jako např. Gouryella, Veracocha či Moonman. Na remixérském poli můžeme jeho podpis naleznout pod tracky interpretů jako U2, Faithless nebo Moby.

Na svém kontě má i celkem sedm studiových alb a nespočet kompilací. Rok 2005 se nese ve znamení založení vlastního labelu Flashover Recordings, který se stává Ferryho domovskou základnou a pod jeho křídly vydávají své hity i další kvalitní umělci. Jeho posledním úspěchem je singl Anahera (pod oživeným aliasem Gouryella), který byl posluchači radioshows A State Of Trance a oblíbené Ferryho vlastní Corsten’s Countdown vyhlášen za vůbec nejlepší skladbu roku 2015. I po více než čtvrtstoletí stráveném za mixážním pultem Ferry rozhodně neubírá nic ze svého tempa a svoji top formu nám předvede již brzy i na Pilsen Dance Music Festivalu.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Ferry Corsten. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Ferry Corsten: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Ferry Corsten vystoupí? Přidej ji.

Ferry Corsten: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout