David Guetta

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Blur, Nick Cave, Franz Ferdinand, Skunk Anansie nebo Fratellis. To je festival Sziget 2013

Jméno tohoto francouzského DJe, producenta a remixéra začal hudební svět skloňovat hned při vydání jeho debutového alba Just A Little More Love, které ho proslavilo nejen v jeho rodné Francii ale také v Belgii a Švýcarsku.

Zatímco druhé nahrávce Guetta Blaster (2004) se dostalo „pouze“ stejného úspěchu, s třetím albem Pop Life z roku 2007 se Guetta probojoval do hitparád v dalších evropských zemích včetně Velké Británie a o dva roky později dosáhl poslední mety - Spojených států amerických. Jejich (stejně jako všechny evropské) hitparády ovládl s albem One Love, o jehož popularitu se postaraly především singly Sexy Bitch a When Love Takes Over.

Této desky, na které hostovali např. Kelly Rowland, Akon, Chris Willis, Fergie nebo LMFAO, se celosvětově prodalo přes 1,4 milionů kusů a byla nominována na Grammy. Na vrcholky prodejních i rozhlasových žebříčků po celém světě si to suverénně zamířily i následující dvě Guettovy desky – trojnásobně platinová Nothing But The Beat (2011) a Listen, která vyšla v závěru loňského roku a ještě před vydáním už díky singlu Lovers On The Sun měla na kontě prvenství ve Velké Británii, Francii a Německu.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě David Guetta. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

David Guetta: Kam vyrazit?

David Guetta: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout