Blur, Nick Cave, Franz Ferdinand, Skunk Anansie nebo Fratellis. To je festival Sziget 2013

Blur, Nick Cave, Franz Ferdinand, Skunk Anansie nebo Fratellis. To je festival Sziget 2013

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Festival Sziget 2013, který začíná toto pondělí 5.8. a Budapešť promění na celý týden v jednu hudební párty, uzavřel svůj line-up.

Na hlavním podiu festivalu Sziget 2013 se to bude hemžit poprockovými jmény jako Blur, Nick Cave, Biffy Clyro, Franz Ferdinand, Skunk Anansie, ale také Editors a nově Fratellis a Babylon Circus.

Skotská indie kytarovka Fratellis, původně plánovaný čas v sobotu 10.8. v 19:30 na hlavním pódiu musela přepustit anglické čtveřici Editors, kteří prvního července vydali nové album „The Weight of your Love“. Fratellis naopak album teprve vydají, novinku We Need Medicine oznámili na 7.října. Na Szigetu, ale slibují předvést i skladby z tohoto zatím nevydaného alba. Druhou prázdnou  kolonku v line-up Pop-Rock Main Stage zaplnil francouzský ska-punk-reggae-swing-jazz projekt Babylon Circus! V neděli 11.8. od 17:45 zahraje své největší hity před Franz Ferdinand.

Další novinkou v programu je velká taneční párty již v „nultý den“ festivalu v mega stanu nazvaném MasterCard Balaton Sound presents: Party Arena. Programu bude vévodit vystoupení legendárních holandských Bingo Players. Ve světě prosluli díky nezapomenutelným techno party a zvuku ve stylu Rattle či Buzzcut.

Kompletní program najdete na http://www.szigetfestival.cz/program

Rock na festivalu Sziget

Pokud se podíváme na festival očima rockového fanouška je z čeho vybírat, přestože na festivalu není čistě metalové či rockové pódium. Největší pozornost přitahuje samozřejmě hlavní pódium – Pop Rock Main Stage. Fanoušci zde mohou vidět hvězdy jako  Blur (9.8.),  Nick Cave and The Bad Seeds (7.8.), Skunk Anansie (7.8.), Biffy Clyro (8.8)  Franz Ferdinand (11.8.) Ska-P (8.8.), Die Ärtze (7.8.) a řadu dalších, celkem téměř dvacet koncertů světových hvězd.

Pódium nazvané A38 Stage ukryté v obřím stanu pro desetitisíce lidí nabídne koncerty takových kapel jako Bad Religion (8.8.), Hadounken ( 10.8.),  Flogging Molly (7.8.) The Bots (11.8.) The Cribs (11.8.) Dry the River (9.8.) a desítky dalších.

Taneční párty na Szigetu

Sziget festival nabízí více než sedmdesát vystoupení DJ či jiných tanečních projektů. Na hlavním pódiu mohou fanoušci elektronické hudby vidět Alexe Clareho, dancehallové Seed či britského rappra Dizzee Rascala. A samozřejmě obří záverečnou pyrotechnickou show, kterou doprovodí popstar DJ David Guetta.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!