Není tu akce, kterou Filharmonie Hradec Králové pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (1)
  • Ohodnoť místo
  • www.fhk.cz

Filharmonie Hradec Králové je hudební instituce s bohatou historií a významným vlivem na českou hudební scénu. Založena byla v roce 1978 jako Orchestr města Hradec Králové a postupně prošla několika transformacemi a změnami názvů. Od roku 1993 nese název Filharmonie Hradec Králové, navazující na historickou kontinuitu hudební činnosti ve městě.

Významné období uměleckého rozkvětu orchestru je spojeno s působením šéfdirigenta prof. Františka Vajnara, který orchestr vedl nepřetržitě od roku 1991 do roku 2001. Dnes orchestr pod vedením významných dirigentů jako je Kaspar Zehnder pokračuje ve své činnosti a vystupuje na koncertních síních po celé Evropě.

Filharmonie Hradec Králové se věnuje nejen tradičnímu repertoáru, ale také propaguje novou hudbu a moderní skladatele. Pravidelně pořádá festivaly a koncerty s prvotními premiérami děl současných autorů. Kromě toho se orchestr snaží oslovit široké spektrum posluchačů prostřednictvím různých hudebních žánrů a formátů koncertů.

Jako nedílná součást kulturního dědictví města Hradec Králové a celého regionu Filharmonie Hradec Králové přináší umění a radost z hudby do životů lidí nejen v České republice, ale i za jejími hranicemi.

FHK vystoupila na pódiích významných koncertních síní Evropy (Grosser Musikvereinssaal ve Vídni, Gewandhaus v Lipsku, Victoria Hall v Ženevě, Queen Elizabeth Hall v Antverpách aj.), účinkovala v Belgii, Francii, Itálii, Německu, Nizozemí, Polsku, Rakousku, Španělsku a Švýcarsku.

FHK účinkuje na významných festivalech (Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy aj.). Od roku 2005 je, spolu s Českým rozhlasem Vltava, pořadatelkou unikátního festivalu Hudební fórum Hradec Králové, v rámci kterého provedla české premiéry děl Schnittkeho, Pendereckého, Henzeho, Kančeliho, Gubajduliny, Corigliana ad. Všechny koncerty Hudebního fóra pravidelně živě přenáší Český rozhlas Vltava.


Přidat novou kulturní akci k tomuto objektu

Chcete připojit k akci fotografii?
Prosíme, nepište celý titulek velkými písmeny (převést na malá)Anglický název?
Vyplňte, pokud akce končí jiný den než začíná (vicedenní akce, festivaly...)
Anglický popis akce?
E-mail musí vyplňit pouze neregistrovaný fanoušek... Zaregistrovat (Proč se registrovat?)
Přidáním akce souhlasíte s podmínkami serveru Informuji.cz

Snažíte se vložit akci, kterou již máme v databázi?


Filharmonie Hradec Králové a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Štítky

Filharmonie Hradec Králové: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!