Galerie Václava Špály, Praha 1

Galerie Václava Špály

Praha 1, Národní 30

Není tu akce, kterou Galerie Václava Špály pořádá? Přidej ji
Galerie pojmenovaná po známém českém malíři vznikla v roce 1957 v bývalých prostorách prvorepublikového Vilímkova nakladatelství a knihkupectví. Zatím největší rozkvět zažila v letech 1965 až 1970 pod vedením respektovaného výtvarného teoretika Jindřicha Chalupeckého. V 70. a 80. letech se pak v galerii konaly především výstavy oficiálního umění.

V 90. letech pod vedením Jaroslava Krbůška vešla galerie do povědomí jako progresivní výstavní síň zaměřená na současné české umění. Poprvé v ní byla udělena Cena Jindřicha Chalupeckého určená talentovaným umělcům do pětatřiceti let. Od roku 2002 vedla galerii Nadace Český fond umění. Ta začala galerii volně pronajímat, což tehdy vyvolalo marné protesty umělecké veřejnosti.

V roce 2007 uspěla v konkurzu na nového nájemce agentura Semma, která ji měla spravovat do roku 2017. Už po dvou letech však agentura činnost ukončila, údajně z důvodů nedostatku financí na provoz. V roce 2010 bylo proto MČ Praha 1 vyhlášeno nové výběrové řízení. Projekt PPF Art v něm zvítězil a společnost se tak stala na následujících deset let jejím novým provozovatelem.

Otevírací doba: Po–Ne | 11–19

Vstupné: základní 40 Kč, studenti, senioři a držitelé průkazů ZTP mají 50% slevu.Galerie Václava Špály a okolí - aktuální program a vstupenky

3pro - 30kvěcelý den

Miroslav Polách / Open End

Galerie Václava ŠpályVýstava
Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknout

Galerie Václava Špály na fotkách...

Galerie Václava Špály, Praha 1

 
Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Galerie Václava Špály: Napsali jsme...

Štítky

Galerie Václava Špály: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (120 m)
Café Savoy Praha 5 (951 m)