Evangelický kostel Dolního sboru, Vsetín

Evangelický kostel Dolního sboru

Vsetín, Palackého 153

Není tu akce, kterou Evangelický kostel Dolního sboru pořádá? Přidej ji

Evangelický kostel Dolního sboru je jedním ze dvou kostelů Českobratrské církve evangelické ve Vsetíně. Od roku 1994 je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Po vydání tolerančního patentu v roce 1781 se rozhodli hned následující rok vsetínští evangelíci postavit vlastní kostel s farou v místě zvaném Podsedky.První toleranční kostel ve Vsetíně byl stavěn v souladu s tehdejším císařským nařízením, které ukládalo kostel stavět stranou silnice, bez věže a zvonů. Vznikla tak nízká , tmavá budova se šindelovou střechou a dvěma plechovými kohouty na střeše a s jedním malým oknem v průčelí a několika okny na bočních stěnách.

Až v letech 1881 - 1882 byl kostel pomocí sbírek v celé monarchii a za velkých finančních obětí upraven podle plánů tehdejšího vsetínského architekta Michala Urbánka. Věž kostela má 37,5 metru a tři zvony pro věž byly ulity v německé Bochumi. Evangelický kostel Dolního sboru (dříve luterské či augsburské konfese) je jedním z mála dochovaných tolerančních kostelů.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Evangelický kostel Dolního sboru: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!