Evangelický kostel Dolního sboru, Vsetín

Evangelický kostel Dolního sboru

Vsetín, Palackého 153

Není tu akce, kterou Evangelický kostel Dolního sboru pořádá? Přidej ji
  • Byli tady
  • Ohodnoť místo

Evangelický kostel Dolního sboru je jedním ze dvou kostelů Českobratrské církve evangelické ve Vsetíně. Od roku 1994 je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Po vydání tolerančního patentu v roce 1781 se rozhodli hned následující rok vsetínští evangelíci postavit vlastní kostel s farou v místě zvaném Podsedky.První toleranční kostel ve Vsetíně byl stavěn v souladu s tehdejším císařským nařízením, které ukládalo kostel stavět stranou silnice, bez věže a zvonů. Vznikla tak nízká , tmavá budova se šindelovou střechou a dvěma plechovými kohouty na střeše a s jedním malým oknem v průčelí a několika okny na bočních stěnách.

Až v letech 1881 - 1882 byl kostel pomocí sbírek v celé monarchii a za velkých finančních obětí upraven podle plánů tehdejšího vsetínského architekta Michala Urbánka. Věž kostela má 37,5 metru a tři zvony pro věž byly ulity v německé Bochumi. Evangelický kostel Dolního sboru (dříve luterské či augsburské konfese) je jedním z mála dochovaných tolerančních kostelů.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Evangelický kostel Dolního sboru: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!