Kostel Všech svatých, Heřmánkovice

Kostel Všech svatých

Heřmánkovice

Není tu akce, kterou Kostel Všech svatých pořádá? Přidej ji

Na mírném návrší nad vesnicí Heřmánkovice stojí kostel Všech svatých, tvořící dominantu celé okolní krajiny. Jeho základní kámen byl položen v roce 1722 na místě staršího dřevěného kostela ze století 14.

Stejně jako ostatní kostely v okolí byl postaven z podnětu opata Broumovského kláštera Otmara Zinke, který jeho stavbou pověřil Kiliána Ignáce Dientzenhofera, pravděpodobně dle projektu jeho otce Kryštofa. Hrubá stavba byla dokončena v roce 1723, interiéry o tři roky později.

Vnitřní vybavení je barokní a empírové, strop kostela je vymalován výhledem do nebes. V polokruhových polích jsou zobrazeni čtyři evangelisté a andělé. V sousedství kostela se nachází barokní fara a hřbitov.

Kostel se řadí do tzv. broumovské skupiny - unikátního souboru barokní sakrální architektury postavené podle plánů známých architektů a stavitelů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce v relativně krátkém rozmezí let 1709 - 1743.

Proč právě sem: poznejte genia loci tohoto místa či si do zdejšího kostela zajděte na koncert v rámci každoročního hudebního festivalu Za poklady Broumovska.

Foto: 12sid12, CC BY-SA 3.0

 


Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Kostel Všech svatých: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!