Kostel sv. Máří Magdaleny, Božanov

Kostel sv. Máří Magdaleny

Božanov

Není tu akce, kterou Kostel sv. Máří Magdaleny pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyAndrea Morkusová
  • Ohodnoť místo

Kostel sv. Máří Magdaleny v Božanově byl postaven v letech 1733 - 1743 na místě staršího kostela sv. Bartoloměje. Projektantem konečné stavby byl Kilián Ignác Dientzenhofer, autorem projektu, dle kterého se již v roce 1709 začala stavět věž a presbytář, je jeho otec Kryštof Dientzenhofer.

Kostel stojí uprostřed hřbitova na vyvýšenině ve středu vesnice v místě, kde se křižují dvě historické cesty. Jeho loď má čtvercový půdorys, oválné prostory předsíně s kruchtou a kněžiště jsou připojeny na protilelých stranách. Hlavní oltář je novobarokní ze začátku 20. století. Uprostřed najdeme sochu patronky kostela, sv. Máří Magdaleny.

V nedávné době byl kostel, v rámci záchrany architektonického dědictví, restaurován. Na hřbitov vede původní gotická brána z 15. století.

Řadí se do tzv. broumovské skupiny - unikátního souboru barokní sakrální architektury postavené podle plánů známých architektů a stavitelů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce v relativně krátkém rozmezí let 1709 - 1743.

Proč právě sem: poznejte genia loci tohoto místa či si do zdejšího kostela zajděte na koncert v rámci každoročního hudebního festivalu Za poklady Broumovska.

Foto: Petr1868, CC BY-SA 3.0

 


Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Kostel sv. Máří Magdaleny: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!