Kostel sv. Jakuba Většího, Ruprechtice

Kostel sv. Jakuba Většího

Ruprechtice

Není tu akce, kterou Kostel sv. Jakuba Většího pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyAndrea Morkusová
  • Ohodnoť místo

Na místě původního dřevěného kostelíka dnes v Ruprechticích stojí barokní kostel sv. Jakuba Většího. Autorem jeho projektu byl pravděpodobně Kryštof Dientzenhofer, stavební práce však již řídil jeho syn Kilián Ignác. Kostel byl vysvěcen v roce 1723.

Jedná se o jednolodní stavbu s protáhlým osmibokým půdorysem. V roce 1998 byl oltář kostela doplněn novým obrazem patrona kostela sv. Jakuba Většího od ukrajinského malíře a grafika Vjačeslava Iljašenka.

Kostel stojí na návrší uprostřed hřbitova. Vedle něho se nachází fara s vyobrazením znaku břenovsko-broumovského opatství. Jako hřbitovní brána slouží renesanční dvoupatrová zvonice z 2. poloviny 16. století.

Kostel se řadí do tzv. broumovské skupiny - unikátního souboru barokní sakrální architektury postavené podle plánů známých architektů a stavitelů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce v relativně krátkém rozmezí let 1709 - 1743.

Proč právě sem: poznejte genia loci tohoto místa či si do zdejšího kostela zajděte na koncert v rámci každoročního hudebního festivalu Za poklady Broumovska.

Foto: Koutne1, CC BY-SA 4.0

 


Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Kostel sv. Jakuba Většího: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!