Skupina Interpol odstartuje v Praze evropské turné. Oslaví na něm 15 let od vydání svého debutu

Skupina Interpol odstartuje v Praze evropské turné. Oslaví na něm 15 let od vydání svého debutu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Letos uplyne patnáct let, co americká kapela Interpol vydala své debutové album Turn On The Bright Lights. Při této příležitosti se rozhodla potěšit fanoušky a oslavit jubileum své nejslavnější desky letní koncertní šňůrou, během níž se objeví jak v klubech, tak na festivalových pódiích. A o vystoupení nebude ochuzena ani Praha, kde oblíbená skupina celé turné odstartuje. 

Indie rocková kapela Interpol je součástí hudební scény již od roku 1997. Svou debutovou desku vydala ale až o pět let později. Čekání se však vyplatilo. Album se umístilo v prestižní anketě časopisu NME o nejlepší album roku 2002 na desátém místě. Americký hudební server Pitchfork ho dokonce vyhlásil jako jasnou jedničku.  

Od té doby vydala kapela, v jejímž čele stojí zpěvák a kytarista Paul Banks, ještě čtyři další alba, která jí vysloužila nejen mnoho pozitivních recenzí, ale také komerční úspěch po celém světě. Za sebou má vystoupení v prestižních televizních show i na předních hudebních festivalech, jako jsou Coachella, Lollapalooza či barcelonská Primavera.  

V rámci svého evropského turné, jenž odstartuje newyorská partička právě v české metropoli, oslaví patnáct let od vydání své debutové desky. Té se dodnes prodalo již přes milion kusů. Koncert se uskuteční 9. srpna v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky jdou do prodeje v pátek 27. ledna, a to za cenu 790 korun. V případě nevyprodání koncertu seženou zájemci lístky i v den jeho konání za 900 korun.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Lucerna - Velký sál nabízí i další akce

Umělci: Interpol

Místo konání: Lucerna - Velký sál

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!