Iggy Pop vydává nové album a míří do Prahy

Iggy Pop vydává nové album a míří do Prahy

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Iggy Pop je konečně zpět! Čtyři roky si fanoušci tohoto amerického zpěváka a hudebníka museli počkat na jeho novou desku. Ta nyní konečně vychází pod názvem Post Pop Depression!

Titul Post Pop Depression vznikal několik let a Iggy se při jeho natáčení obklopil celou řadou věhlasných kolegů z hudební branže. Masivní podíl na vzniku desky i jejím hudebním obsahu má kytarista, skladatel a zároveň i producent alba Josh Homme, známý především jako zakladatel kapely Queens Of The Stone Age. Ten do party přibral ještě Deana Fertita ze stejné kapely, který se však v poslední době realizuje především v seskupení The Dead Weather. Čtveřici výjimečných hudebníků završuje ještě Matt Helders, známý hlavně jakožto bubeník z kapely Arctic Monkeys.

V tomto složení dala čtveřice dohromady celkem devět písní, jež sám Iggy přiřazuje k těm nejlepším, které kdy natočil: "Chtěl jsem být volný. Abych mohl být volný, potřeboval jsem zapomenout. K zapomenutí jsem potřeboval hudbu," uvádí sám zpěvák a jedním dechem dodává, že právě Josh Homme byl tím, kdo ho po počátečních náčrtech přivedl k záplavě textů, které Iggy Pop napsal sám o sobě. "Žádný skladatel nechce psát o ničem," uzavírá celé téma hudebník, který novým albem navazuje na příběhové desky The Idiot a Lust For Life z dob jeho slavné berlínské éry.

Novinka Post Pop Depression vyšla 18. března digitálně, na CD a samozřejmě i na stále populárnějším vinylu. Svoji novinku Iggy Pop doprovodí i na velkém turné po několika kontinentech, které odstartuje již koncem března. Evropské zastávky budou na řadě od začátku května, ta česká amerického hudebníka čeká 25. června, kdy v Praze vystoupí v rámci nového festivalu Metronome.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Iggy Pop

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!