Smokie se po třech letech vrací do Brna. 17. února zahrají v Hale Vodova!

Smokie se po třech letech vrací do Brna. 17. února zahrají v Hale Vodova!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Do brněnské Haly Vodova se po třech letech vrací legenda glam rockové hudby kapela Smokie. 17. února, tedy nedlouho po veleúspěšném australském turné, se tak kapela opět postaví na pódium, aby s neslábnoucí energií udělala radost všem českým i moravským fanouškům.

Podobně jako Uriah Heep nebo Suzi Quatro, Sweet nebo Slade, se Smokie nestali kapelou posouvající hranice žánrů a přinášející revoluční změny. Ale jejich upřímný vztah k fanouškům, potěšení a radost z hudby, s níž jim nabízí prověřené hity a melodie, jim stále zaručují pozornost a úspěch. To ostatně dokládá i velký zájem o nadcházející brněnskou show.

Fanoušci Smokie, kteří se sami hudbě věnují, si s nimi mohou zahrát jako jejich předskokani. Pořádající agentura Brnokoncert totiž vyhlásila soutěž o předkapelu Smokie. Své nahrávky na CD můžete posílat na adresu Brnokoncert, Minská 15, 616 Brno, do 31. ledna. Koncert Smokie se uskuteční v brněnské Hale Vodova v pondělí 17. února 2014 od 19:00 hodin.

Šedesátá léta přinesla do hudby vzrušení, energii a pestrobarevnost. Kromě samozřejmých otců zakladatelů The Beatles je na místě připomenout si třeba jejich souputníky Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich, či o málo později vzniklé The Hollies nebo americké následovníky Beatles The Monkees. Tito a mnozí další vytvořili podhoubí, z nějž vzešli pozdější hvězdy glam rocku a melodického pop rocku, mezi něž bezesporu patří i Smokie.

Začátky Smokie sahají přesně do poloviny 60. let, kdy se na dvoře gymnázia v Brafordu v britském hrabství West Yorkshire setkávají spolužáci Terry Uttley, Alan Silson a Chris Norman, aby založili první skupinu The Yen. Následovala řada dalších variací kapel s různými jmény jako The Elizabethans nebo Kindness. Až rok 1975 přinesl radikální změnu a spojení s producenty Mikem Chapmanem a Nickem Chinem přineslo raketový start na hitpáradové pozice.  Písnička If You Think You Know How To Love Me dosáhla na třetí příčku britské hitparády a na celém světě se jí prodaly milióny kusů. Pět let jezdili Chris, Terry, Alan s Petem Spencerem za bicími po světě, všude sbírali zlaté a platinové desky a koncertní úspěchy. Písničky Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol jsou dodnes hity, jejichž povedené a vemlouvavé melodie mají v uších generace posluchačů.

Po odchodu Chrise Normana na sólovou dráhu kapela vystupovala se zpěvákem Alanem Bartonem až do roku 1995, kdy při tragické nehodě tourbusu frontman zahynul, Terry Uttley a Alan Silson byl těžce zraněni. I díky podpoře fanoušků se pak kapela po tragické ráně rozhodla pokračovat a od roku 1996 hraje ve stálé sestavě Mike Craft - zpěv, kytara; Mick McConnell - kytara, zpěv; Terry Uttley - basová kytara, zpěv; Steve Pinnell - bicí; Martin Bullard - klávesové nástroje. Kromě Evropy je znají a nadšeně vítají diváci v Jihoafrické republice, Austrálii, ale také v Číně, Rusku či Mongolsku. A své pověsti jistě dostojí i v Brně.

Vstupenky v ceně od 749 Kč jsou exkluzivně v síti Ticketpro. Více informací na www.brnokoncert.cz.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Starez aréna Vodova nabízí i další akce

Umělci: Smokie

Místo konání: Starez aréna Vodova

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!