Kapela Luno dnes vydala EP Lifecycles a vyjíždí na turné po ČR

Kapela Luno dnes vydala EP Lifecycles a vyjíždí na turné po ČR

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Dnes vychází nové šesti písňové EP Lifecycles kapely Luno. Zároveň také Luno vyjíždí na turné po České republice. Po prvních dvou speciálních akustických koncertech kapelu doplní na dalších jedenácti zastávkách turné kapela Super Tuzex Bros.

Nové EP Lifecycles potvrzuje, že atmosféričtí Luno jsou po krátké pauze definitivně zpět a v plné síle.

Na štědrý den 2013 zveřejnili Luno skladbu Come and Fail, která byla první vlaštovkou z aktuálního EP Lifecycles. Plná polovina ze šesti písní, které můžete na EP slyšet, jsou coververze. "Nejedná se o nějaký promyšlený výběr hitů, spíše o písně, které se nám tak nějak samy připletly do cesty", upřesňují Luno. Mezi coververzemi tak můžete například slyšet Luno od kapely Bloc Party, nebo Starting Over od amerických Black Lips, se kterými Šmity projel celou Evropu jako zvukař. Poslední cover je coverem jen tak napůl, jedná se o píseň Fire in Your Heart, kterou složil kamarád Luno Guy Gatbois. "Tak napůl" znamená, že kapela byla již přítomna na nahrávání původní verze písničky. Jak jsme si již zvykli, Luno se nepřestává vyvíjet a na novém EP opět objevuje vody ve své tvorbě doposud neprobádané.

Luno začíná turné 14.1.2014  akustickým koncertem v Plzni a dva dny na to se akusticky představí i v Praze (Palác Akropolis 16.1.2014). Je to úplně poprvé, co se kapela obleče do akustického kabátu. A nebude na to sama. Luno si přizvali řadu speciálních hostů. Na housle tak bude hostovat Boris Carloff, s violoncellem se připojí Tereza Kovalová, na klavír doprovodí kapelu Franko Dudinka a nebudou chybět i další překvapení.

Dále bude Luno pokračovat společně s kapelou Super Tuzex Bros. Tour o jedenácti zastávkách začíná 17. ledna v Děčíně a obě kapely v jeho průběhu objedou celou republiku. A důvodů proč přijít právě na jeden z jejich společných koncertů bude hned několik. Zřejmě jediní čeští představitelé současného industriálu, Super Tuzex Bros., představí svůj nový singl a spolu s ním zahrají i několik dosud nikde neprezentovaných novinek z alba, které vyjde u X Production na jaře 2014.

Byť zatím ani jedna z kapel nestihla oslavit páté narozeniny, jejich členové jsou na našich pódiích už dávno jako doma. Snad jsou to právě bohaté zkušenosti jednotlivých hudebníků, které dávají jednotlivým kapelám tak zajímavý a až "nečeský" zvuk. Pamětníci si jistě vybaví členy současných Luno v kapelách jako Roe-Deer, Khoiba, Piano, Tichonov, nebo třeba HoldenCaulfield, kteří doprovodí obě kapely na prvních dvou zastávkách tour. Ještě víc ale překvapí sestava Super TuzexBros.

V historii naší země se zřejmě ještě nestalo, že by spolu vystupovali lidé z tak odlišných kapel jako Landmine Spring, Sunshine a Mandrage. "Snažil jsem se poskládat kapelu z těch nejlepších hudebníků které znám. Fakt, že někteří z nich hrají celý život pop a jiní punk, jsem nikdy nevnímal jako překážku, naopak jsem od začátku cítil, že jedině rozmanitost je schopná vytvořit zajímavý celek," komentuje neobvyklé obazení kapely STB její frontman Tuzex, kterého kromě zmíněných Sunshine můžeme znát i z legendárních Scissorhands.

Zastávky turné:

14/1 PLZEŇ
16/1 PRAHA, PALAC AKROPOLIS
17/1 DĚČÍN, GARAGE
18/1 KLADNO, POLDOFKA
30/1 PLZEŇ, ANDĚL MUSIC BAR
31/1 SUŠICE, TRADIČNÍ KLOUB
1/2 DOMAŽLICE, MOSKYTO
7/2 PŘIBICE, AQUA CLUB BAR
8/2 ZNOJMO, GOGO MUSIC KLUB
12/2 PRAHA, ROCK CAFÉ
19/2 BRNO, MELODKA
20/2 OLOMOUC, JAZZ TIBET
21/2 BŘECLAV, PIKSLA
22/2 UHERSKÉ HRADIŠTĚ, KLUB MÍR

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Luno

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!